9 روند مبلمان منزل که طراحان انتظار دارند در سال 2022 ببینند

انواع مبلمان چستر و اصول چیدمان آن در منزل

مبلمان منزل و 9 روند مبلمان در سال 2022

با شروع سال جدید 2022 اکثر مردم به دنبال تغییر دکوراسیون منزل و آگاهی از بروزترین طراحی مبلمان منزل در این زمینه هستند. به همین منظور در پیش بینی (و برای پیشی گرفتن از روندها)، از برخی طراحان و سازندگان این حوزه درخواست شد تا پیش بینی های خود را برای گرایش های مبلمان منزل و طراحی 2022 به اشتراک بگذارند. در این مقاله حدس های آن ها را بخوانید تا ببینید که در سال آینده شاهد چه سیلوئت ها، مواد و سبک هایی خواهیم بود.

اگر شما نیز دوست دارید مبلمان منزل خود را همراه با دنیای مد در این حوزه طراحی کنید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را بخوانید. و روند مبلمان منزل در سال 2022 آشنا شوید.

خرید مبلمان کلاسیک و راحتی بروسا محصول مبل ویستا 9 روند مبلمان منزل که طراحان انتظار دارند در سال 2022 ببینند
خرید مبلمان کلاسیک و راحتی بروسا محصول مبل ویستا

1-خطوط منحنی در مبلمان منزل

بتی براندولینو، موسس و مدیر خلاق استودیو  Fresh Twist، می گوید: «روندی که ما در طراحی مبلمان منزل می ‌بینیم، اجرای خطوط منحنی در طرح‌ های مبلمان و اجناس روکش ‌دار است. برای مثال، ما متوجه ظهور پشتی مبل ‌های گرد و بوفه ‌های منحنی شده‌ ایم.

کریستین بارتون از Bartone Interiors با او موافق است. او نیز می گوید: «مبلمان منحنی با خطوط نرم در سال 2022 محبوب خواهد شد. «تقریبا هر سازنده‌ ای، از گران ‌قیمت ‌ترین تا فروشندگان مقرون ‌به‌ صرفه ‌تر، خطوط نرم، قوس ‌ها و منحنی ‌ها را در همه مبلمان منزل خود گنجانده ‌اند. این طرح در سال گذشته معرفی شد؛ اما واقعا پیشرفت کرده است.»

جینجر کورتیس از طرح‌ های شهرسازی به همین نکته توجه کرده است و نیز معتقد است: «همچنین در مبل ‌ها، صندلی ‌ها، جلوی شومینه، کابینت ‌ها، [و] روشویی ‌ها نیز شاهد جزئیات شیاردار و آجدار هستیم. » این کار جزئیاتی شبیه به «آرت دکو» ایجاد می کند. این الگو را می توان به قرن های گذشته نیز ردیابی کرد؛ زمانی که در ابتدا برای تزئین ستون های رومی استفاده می شد.

مبلمان کلاسیک و پلیمری ساخته‌شده به سبك نیمه‌استیل 9 روند مبلمان منزل که طراحان انتظار دارند در سال 2022 ببینند
مبلمان کلاسیک و پلیمری ساخته‌شده به سبك نیمه‌استیل

2-سطوح بافت دار

براندولینو در این زمینه می‌ گوید: «منسوجات بافت ‌دار، مانند بوکل، توید و مخمل ‌های خرد شده، توسط تقریبا همه فروشندگان ما در بازار High Point در ماه اکتبر ارائه شد که نشان می‌دهد که ما شاهد پیشرفت بافت ‌های بیشتری در قطعات مبلمان خواهیم بود».

کارولین براکت از استودیوی طراحی کارولین برکت با این موضوع موافق است. او می ‌گوید: «در بافت ‌ها، هر چیزی خزدار، نازک یا دنج بسیار متداول است». به طور کلی، راحتی در سال 2022 محبوب خواهد بود. نه اینکه شما باید سبک را فدا کنید؛ اما اکنون که همه زمان بیشتری را در خانه می گذرانند، مبلمان باید راحت باشد.»

کورتیس می ‌افزاید: «پارچه‌ه ای پشمی بوکل به روش ‌های مختلفی استفاده می ‌شود؛ روی مبلمان، بالش و غیره. بافت آن عالی است و گرما و آرامش را اضافه می کند. از آنجایی که این بسیار محبوب شده است، ما به دنبال راه های کمتر مورد انتظار برای استفاده از این مواد خواهیم بود. این یک عنصر طراحی باورنکردنی است، اما من به دنبال آن هستم که آن را تازه و غیرمنتظره نگه دارم!»

3-فلزات مات

بیل دارسی، مدیر اجرایی انجمن ملی آشپزخانه و حمام، در مورد روند روکش ‌ها و مبلمان آشپزخانه و حمام، پیش ‌بینی می ‌کند که روکش‌ های مات افزایش یابد.

او می‌ گوید: «محبوب ‌ترین طرح ها برای لامپ ‌ها در دو تا سه سال آینده، درخشندگی کمتر و روکش ‌های مات‌ تر در ضدزنگ، نیکل و پیوتر خواهد بود. برای کنترل حرکت یا شیرهای بدون لمس که به سرعت در حال افزایش محبوبیت هستند، روکش ‌های ترجیحی مشکی مات یا برس‌ دار یا ضد زنگ خواهند بود.»

مبلمان چستر بیولند محصول بی نظیر و زیبا مبل ویستا 9 روند مبلمان منزل که طراحان انتظار دارند در سال 2022 ببینند
مبلمان چستر بیولند محصول بی نظیر و زیبا مبل ویستا

4-استفاده از اقلام قدیمی در طراحی مبلمان منزل

در این طراحی سعی می شود با کنار هم قرار دادن سبک قدیم و جدید زیبایی هر دو را در مبلمان منزل منعکس کنند.

Eilyn Jimenez، بنیانگذار و مدیر خلاق Sire Design می‌گوید: «مشتریان به دنبال خرید قطعاتی با کیفیت هستند که می ‌توانند با آن ها و خانه ‌هایشان تکامل یابند. این دلیلی است که خرید اجناس قدیمی دیگر تنها برای افراد مسن نیست. مشتریان جوان تر جایگزینی برای اقلام خریداری شده در کاتالوگ می خواهند و ترجیح می دهند قطعاتی داشته باشند که شخصیت آن ها را منعکس کند و با آن ها رشد کند.»

کایلی بودیا از طراحی داخلی Bees Kneesمطمئن است که ترکیب و تطبیق قدیم و جدید نیز راه رو به جلو است . او می‌گوید: «در همه جا، ما شاهد گرایش ‌هایی هستیم که به سمت بی ‌انتها گرایش دارند». «ترکیب و تطبیق قطعات مبلمان فعلی با میراث خانوادگی یا عتیقه ‌جات به خانه کمک می ‌کند تا احساسی بی ‌انتها داشته باشد؛چیزی قدیمی، چیزی جدید».

مبلمان و دكوراسون سبك روستیك 9 روند مبلمان منزل که طراحان انتظار دارند در سال 2022 ببینند
مبلمان و دكوراسون سبك روستیك

5-شخصیت و احساسات

گری مالین، هنرمند و عکاس، احساس می‌ کند که ما قرار است شخصیت‌ های افراد را در فضاهای شخصی ‌شان بیشتر و بیشتر ببینیم. در این میان اقلام و اثاثیه ‌ای با اهمیت نوستالژیک یا احساسی جای افتخار جدیدی خواهند داشت. او می‌ گوید: «احساس ‌گرایی نیز آشکارتر خواهد بود. روزگاری که خانه ‌تان را شبیه یک کاتالوگ یا اتاق صحنه ‌ای در فروشگاه دکور خانه مورد علاقه ‌تان می‌ کردید، گذشته است. در عوض، خانه ‌ها منحصربه ‌فردتر خواهند بود و فضایی را منعکس می ‌کنند که در آن افراد احساس آرامش و اصالت می ‌کنند».

6-اقلام لوکس و رسمی

مالین پیش‌ بینی می ‌کند: «اگر چه در دهه گذشته برخی چیزها به طور فزاینده‌ ای عادی شده ‌اند، من فکر می ‌کنم که گرایش به گنجاندن اقلام لوکس و رسمی در مبلمان منزل سال جدید بیشتر و بیشتر محبوب خواهد شد». «مردم شروع به ارزش گذاری برای ایده سرمایه گذاری روی قطعات با کیفیت بالاتر کرده اند که به خوبی ساخته شده اند، بادوام و ماندگار هستند. آن ها کمتر به مبلمان سریعی که در حال حاضر مد روز هستند، اما مدت زیادی دوام نمی آورند، تمایل دارند.»

نمونه‌اي از يك مبل زيباي چرمي 9 روند مبلمان منزل که طراحان انتظار دارند در سال 2022 ببینند
نمونه‌ای از يك مبل زيبای چرمی

7-آثار هنری فرار و جزئیات تزئینی

مالین می‌ گوید: «من فکر می‌کنم در مجموع، شاهد خواهیم بود که مردم خانه ‌شان را شبیه به یک تعطیلات می ‌سازند. دکوراسیون داخلی را طوری تنظیم می‌ کنند که احساس کنند. در تعطیلات یا در مکانی محبوب که بوده ‌اند یا جایی که آرزوی رفتن به آن را دارند، هستند».

8-دکور سلامتی

TK Wismer، طراح طراح در برند لوازم خانگی CAFÉ می ‌گوید: «سلامت کل خانه واقعا ایده ای قوی برای سال 2022 است، بنابراین ما شاهد طرح ‌هایی با خواص ضد میکروبی مانند مس خواهیم بود» . به دنبال برنز و مس در نورپردازی، لهجه‌ های مبلمان و در کابینت و درب باشید.

خرید مبلمان استیل 1 9 روند مبلمان منزل که طراحان انتظار دارند در سال 2022 ببینند
خرید مبلمان استیل

9-مبلمان منزل مینیمالیستی با پیچ و تاب هندسی

ویزمر خاطرنشان می‌ کند: «برش‌ ها و مدهای قفسی که در هفته‌ های مد اخیر دیدیم، از موارد مورد علاقه من بودند. » ما شاهد افزایش کمی درام در فضای خانه هستیم که با شیشه، مواد نیمه شفاف و شبکه های باز و مش که در کابینت، مبلمان و حتی جداکننده های اتاق گنجانده شده اند.

او می ‌گوید: «ما می‌ دانیم که الگوهای عصایی در چند سال گذشته بازگشت بزرگی داشته‌ اند. و اکنون می ‌بینیم که الگوهای عصایی به این تکرارهای هندسی و سبک‌ های شبکه ‌ای تبدیل شده ‌اند ».

مدل‌های مختلف مبلمان ساخته شده از چوب و فلز در مبلمان صنعتی 9 روند مبلمان منزل که طراحان انتظار دارند در سال 2022 ببینند
مدل‌های مختلف مبلمان ساخته شده از چوب و فلز در مبلمان صنعتی

سخن آخر

سال جدید زمان بسیار خوبی برای شروع و تغییر مبلمان منزل است. با توجه به 9 روند مبلمان منزل که بالا به آن اشاره کردیم و همانطور که مشخص است. بسیاری از ترندهای برتر طراحی خانه در سال 2022 تکرار مفاهیمی هستند. که در سال ‌های اخیر دیده ‌ایم، اما این به دلیل کمبود خلاقیت نیست. در عوض، احتمالا به این دلیل است که ما همچنان به سلیقه و نیازهای شخصی خود متمایل هستیم.

اگر شما عزیزان حتی با خواندن این مقاله نمی توانید بهترین مبلمان منزل را برای دکوراسیون خود در سال جدید انتخاب کنید، پیشنهاد می کنیم از سایت مبل ویستا به آدرس WWW.MOBLEVISTA.COM با کارشناسان باتجربه ما که سابقه سال ها فعالیت و حضور در این عرصه را دارند در ارتباط باشید.

مطالب بیشتر

2 پاسخ

  1. سلام
    علی رغم تنوع خوب در مدلهای کلاسیک ،خبری از مدل راحتی نیست اگه مدل یا مدل های داری ممنون میشم معرفی بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *