برای نگهداری بلندمدت از مبلمان منزل خود چه کارهایی باید انجام داد؟

نگهداری مبل

مبلمان در دکوراسیون منزل شما نقش مهمی دارد. یکی از نکاتی که خیلی از شما توجه زیادی به آن خواهید داشت، نحوه­ی نگهداری بلندمدت مبل و استفاده درست از مبلمان است. هنگامی که قصد دارید که مبلمان بخرید، به کیفیت و ماندگاری مبل و نوع پارچه و اسفنج به کار رفته در مبلمان توجه زیادی می­کنید. مبلمان ویستا در ساخت مبل از چوب­های صنعتی مرغوب و همچنین از اسفنج‌های باکیفیت استفاده می­کند. به همین علت، مبلمان­های تولیدشده توسط مبلمان ویستا در مدت طولانی کیفیت و زیبایی خود را از دست نمی­دهد.  در این مقاله به شما راه­های افزایش طول عمر مفید مبلمان و نحوه نگهداری مبلمان کلاسیک را ارائه می­دهیم.

classic furniture برای نگهداری بلندمدت از مبلمان منزل خود چه کارهایی باید انجام داد؟
تولید و عرضه مبل و مبلمان کلاسیک و استیل
  • گردگیری و تمیز کردن مبلمان

اگر مبلمان منزلتان تمیز باشد، زیبایی منزلتان بیشتر به چشم می­آید. برای اینکه مبلمان تمیزی داشته باشید بهتر است از یک پارچه نخی نرم و خشک برای پاک کردن گرد و غبار استفاده کنید. سوسک­ها و موریانه­ها را از خانه­تان دور کنید تا مبلمان چوبی‌تان مدت بیشتری برای شما کارایی داشته باشد. اگر اهمیت به نظافت منزل و همچنین ماندگاری بلندمدت مبلمان برای شما اهمیت زیادی دارد، تمیز کردن و گردگیری مبل­ها را فراموش نکنید! استفاده از پاک‌کننده‌های دارای مواد شیمیایی می­تواند بیشتر از اینکه فایده داشته باشد به مبلمانتان آسیب برساند و باعث خراش روی مبل شود. برای اینکه از مبلمان منزلتان به‌خوبی نگه‌داری کنید از فن‌های صحیح برای نگهداری مبل و محصولات مناسب استفاده کنید.

نظافت منزل را هیچ‌وقت فراموش نکنید! توجه داشته باشید که لازم نیست که هرروز مبلمان را تمیز کنید. وجود گرد و غبار روی اثباب منزل و مبلمان و روکش مبل باعث می­شود که طول عمر آن‌ها کمتر شود. هنگامی که روی مبل می­نشینید، فشاری که با نشستن روی مبل وارد می‌شود باعث می‌شود که گرد و غبار بیشتر وارد الیاف روکش مبلمان شود. تمیز نکردن مبل و نشستن گرد و غبار روی روکش مبل باعث می­شود که خیلی سریع فرسوده شود. بنابراین، بهترین راه‌کار نگهداری مبل، توجه به نظافت خانه و مبلمان است.

بهترین راه کار نگهداری مبل ‏ برای نگهداری بلندمدت از مبلمان منزل خود چه کارهایی باید انجام داد؟
بهترین راه کار نگهداری مبل ‏
  • حداقل قرار گرفتن در معرض نور خورشید

مراقب باشید که مبلمان چوبی را برای مدت طولانی در معرض نور آفتاب قرار ندهید. همانطور که آفتاب به پوستتان آسیب می­رساند، بنابراین رنگ پارچه­ی مبل به‌مرور زمان با تابش نور آفتاب به مبل محو می­شود. و مبل قدیمی و کهنه به نظر میرسد.وهمینطور تابش مستقیم نور خورشید باعث تغییر رنگ روی قسمت های چوبی می شود.

اگر مبلمان برای مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار بگیرند، لکه­هایی روی سطح مبل ظاهر می­شود. وقتی پارچه­ی مبلتان از پارچه­ های ظریف یا چرم تشکیل‌شده است. به یاد داشته باشید که با قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید به مدت طولانی ، باعث می­شود که مبلمان و لوازم منزلتان از بین برود. تابش اشعه ماورا بنفش موجود در نور خورشید باعث بدتر شدن وضعیت و طول عمر مبلمان منزلتان می­شود. هر از گاهی تابش نور خورشید به منزلتان بی‌ضرر است اما  کشیدن پرده­ها یا قراردادن مبلمان در مناطقی خارج از قسمت‌هایی که نور به‌صورت مستقیم به آن قسمت‌ها می‌تابد، بهترین راه‌کار نگهداری مبل است. اگر مبلمان در معرض نور خورشید قرار دارد، بهتر است از کاور مبل استفاده کنید تا آفتاب به مبل برخورد نکند. قرار ندادن مبلمان در معرض نور خورشید به نگهداری بلندمدت مبل کمک می­کند.

  • استفاده از کاور مبل

استفاده­ی طولانی مدت از مبل باعث کاهش کارایی و کیفیت آن می­شود. برای نگهداری بلندمدت مبل بهتر است از کاور مبل استفاده کنید. استفاده از کاور مبل باعث می­شود که پارچه‌ی مبل کمتر آسیب ببیند و ماندگی و طول عمر مبل نیز افزایش پیدا کند.

  • همیشه از پایه ، مبل را بلند کنید

نگهداری مبل برای نگهداری بلندمدت از مبلمان منزل خود چه کارهایی باید انجام داد؟
نگهداری مبل

گاهی اوقات تمایل دارید که دکوراسیون منزلتان را تغییر دهید و به همین دلیل تصمیم می­گیرید که جای مبل­ها را عوض کنید. مبل را با استفاده از بالشتک­های متصل به فریم مبل جابه‌جا نکنید، فشار ندهید و بلند نکنید. همیشه مبل را توسط خود فریم مبل بلند کنید تا به قسمتی از پارچه­ی مبل آسیب وارد نشود. استفاده درست از مبلمان و جابه‌جایی صحیح مبل، بهترین راه‌کار نگهداری مبل است.

  • از نشستن روی دسته‌های مبل اِجتناب کنید

دسته­ های مبل برای این ساخته‌شده که بازوهای خود را روی آن‌ها قرار دهید. نه اینکه روی دسته­ ی مبل بنشینید. دسته‌ی مبل توانایی حمل وزن کامل شما را ندارد. به همین علت بهترین راه‌کار نگهداری مبل این است که هرگز روی دسته­ی مبل ننشینید. شما می توانید شرایط نگهداری و گارانتی مبل ویستا را نیز مطالعه کنید. و از نکات دیگر در خصوص استفاده از مبلمانتان مطلع گردید.

ما در مجموعه­ ی ویستا در خدمت شما همراه هستیم تا محصولات با کیفیت خود را باقیمت‌های مقرون به‌صرفه و تضمین محصول، تحویل و ارسال به موقع به شما عزیزان عرضه کنیم. با انتخاب مبلمان ویستا، دیگر نگران کارایی، کیفیت و ماندگاری معلمانتان نباشید!

instagram vista 1024x328 برای نگهداری بلندمدت از مبلمان منزل خود چه کارهایی باید انجام داد؟
مبل ویستا را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *