انواع مبلمان چستر و اصول چیدمان آن درمنزل چیست؟

انواع مبلمان چستر و اصول چیدمان آن در منزل

مبل چستر

هنگامی که صحبت از مبلمان می‌شود، یکی از مدل‌های مبل که بسیار زود در اذهان تداعی می‌شود، مبلمان مدل چستر فیلد است. ولی واقعاً مبلمان چستر چیست؟ شاید ما به اسم آن را نشناسیم ولی بارها و بارها در اماکنی مانند مطب‌ها، ادارات، مکان‌های تجاری، دفاتر املاک و حتی منازل نمونه‌هایی از آن را دیده‌ایم. مبل چستر راحتی، نوعی از مبل است که از یک کاناپه سه نفره و گاهی به همراه یک کاناپه دو نفره و چند صندلی تشکیل شده که ویژگی بارز آن دسته‌های رول شده، پشتی‌هایی به اندازه و ارتفاع دسته‌ها، نشیمن بسیار راحت و تکیه‌گاهی است که با چند دکمه با فرورفتگی‌های زیاد تزئین شده‌اند.

در این مقاله قصد داریم شرحی پیرامون انواع مبل چستر، تاریخچه آن و اصول چیدمان ویلا با این مدل مبلمان ارائه دهیم. بنابراین اگر تمایل دارید با انواع مختلف این مبل و چگونگی چیدمان منزل‌تان با مبل چستر آشنا شوید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید!

خرید مبلمان لاویز از محصولات مبل ویستا انواع مبلمان چستر و اصول چیدمان آن درمنزل چیست؟

تاریخچه مبل چستر راحتی

به عنوان تاریخچه مبلمان چستر راحتی باید بگوئیم اولین بار «لرد فیلیپ استنون‌هوپ، چهارمین ارل چستر فیلد»که سیاستمدار، نویسنده و طراح مد بریتانیایی بود سفارش ساخت چنین سبکی از صندلی راحتی را داد؛ زیرا او مبلی درخواست کرده بود که در عین‌حال که راحت است لباس‌هایش هم چروک نشوند و برای دربار و نجیب‌زادگان مبلمانی با چنین ویژگی ساختند که همزمان چند نفر بتوانند به راحتی روی آن بنشینند. پس از آن«ملکه ویکتوریا» و «فروید» سرشناسانی بودند که از این سبک مبلمان استقبال کردند. فروید معتقد بود هنگامی که مراجعانش روی مبل چستر لم می‌دهند و سرگذشت خود را روایت می‌کنند، حس آرامش و بسیار خوبی دارند. امروزه طرح‌های بسیار متنوعی از مبلمان چستر جدید در همه جای دنیا تولید و عرضه می‌شوند که مردم کانادا بیشترین متقاضیان این مدل مبلمان هستند.

مبلمان لاویز محصول مبل ویستا انواع مبلمان چستر و اصول چیدمان آن درمنزل چیست؟

 

انواع مبل چستر راحتی

گرچه استایل کلی مبل چستر راحتی همان است که در سطور بالاتر بیان شد، اما سبک‌های دیگری نیز از این مبل وجود دارند. از جمله مبلمان چستر کلاسیک و مبلمان چستر مدرن.

مبلمان چستر کلاسیک همین مدل مبلی است که معمولاً با چرم یا مخمل ساخته می‌شود، از دکمه برای محکم و زیباتر کردن پشتی مبل استفاده می‌شود، دسته‌ها حالت لوله‌‍ای دارند، ارتفاع پشتی در راستای دسته‌ها و به همان اندازه است و یک کاناپه سه نفره و گاهی کاناپه دو نفره و تک صندلی‌هایی نیز در ست آن‌ها وجود دارد.

نشیمن عشاق

در گذشته مردم به کاناپه دو نفره مبل چستر«نشیمن عشاق» می‌گفتند چون معتقد بودند فقط برای دو نفر جا دارد که با عشق در کنار هم بنشینند. در قرون گذشته برای پرکردن نشیمن و پشتی این مدل مبل، از دم اسب، پشم بز و موادی از این دست استفاده می‌کردند اما سال‌هاست که الیاف جای این موارد را گرفته‌اند.

از آن‌جایی که هیچ چیز از تغییراتی که طی زمان رخ می‌دهد، بی‌نصیب نیست، مبلمان چستر نیز از این قاعده مستثنی نبوده است و امروزه مدل‌های دیگری از مبل چستر راحتی شاهد هستیم که حالت ال دارند، دارای آن دکمه‌های مرسوم نیستند، لزوماً با چرم و مخمل ساخته نمی‌شوند و فرم‌های امروزی‌تری در رنگ‌بندی‌های مختلف به خود گرفته‌اند. به هرحال این مبل، آن‌قدر تنوع در مدل دارد که می‌تواند با هر سلیقه‌ای هماهنگ شود. در زیر چندین مدل از این سبک مبلمان مشاهده می‌کنید:

 

مبل چستر مدرن انواع مبلمان چستر و اصول چیدمان آن درمنزل چیست؟

مبل چستر راحتی فرانسوی انواع مبلمان چستر و اصول چیدمان آن درمنزل چیست؟

مبل چستر راحتی ال مانند انواع مبلمان چستر و اصول چیدمان آن درمنزل چیست؟

سبک دیگری از مبل چسترفیلد کلاسیک با چرم قهوه‌ای انواع مبلمان چستر و اصول چیدمان آن درمنزل چیست؟

 

ویژگی‌های مبل چستر راحتی

علاوه بر ویژگی‌هایی که پیشتر گفته شد، یکی از فاکتورهایی که باعث استقبال مردم از مبل چستر راحتی می‌شود، تنوع در اندازه و تعداد ست آن است. اصولاً این مدل مبلمان چندان حجیم و جاگیر نیست، ولی از آن‌جایی که سبک کلاسیک آن فقط یک کاناپه سه نفره بوده است، بنابراین می‌توانید آن را به شکل یک کاناپه سه نفره، یا به همراه یک یا دو صندلی یا ست کامل 7 نفره، یعنی یک کاناپه سه نفره، یک کاناپه دو نفره و دو صندلی یک نفره، سفارش دهید. استایل این مبل به گونه‌ای است که هم در خانه‌های بزرگ می‌توان از آن استفاده نمود و هم در آپارتمان‌های کوچک استفاده می‌شود. اگر در خانه‌ای زندگی می‌کنید که متراژ بالایی دارد، از مدل دسته پهن آن نیز می‌توانید استفاده کنید. از متریال‌هایی که در ساخت مبل چستر راحتی می‌توان از آن‌ها نام برد، آیتم‌های زیر هستند:

چرم:

سنتی‌ترین شکل متریال مورد استفاده برای مبل چستر راحتی است. و درجات مختلفی از کیفیت برای چرم وجود دارد که طبیعتاً چرم طبیعی محکم‌تر و با دوام‌تر است.

پارچه کتان:

مناسب برای مکان‌های رسمی، خانه‌های بدون کودک و حیوانات خانگی است. زیرا به راحتی دچار کثیفی، آلودگی و چروک می‌شود و نیاز به مراقبت زیاد دارد ولی از استحکام خوبی برخوردار است.

پارچه مخمل:

این متریال نیز شکل سنتی پارچه مورد استفاده برای مبل چستر راحتی است.

پارچه مایکروفایبر:

مبل چستر راحتی ساخته شده با مایکروفایبر، بهترین گزینه برای افرادی محسوب می‌شود. که در منزل بچه کوچک و حیوانات خانگی دارند؛ زیرا گردو غبار را به خود جذب نمی‌کند. بادوام است و شستشو و تمیزکردن آن آسان می‌باشد.

پارچه پلی‌استر:

پلی‌استر که پارچه‌ای از الیاف مصنوعی است، بسیار مقرون به صرفه است. زیرا در مقابل چین و چروک مقاوم است، طول عمر بالایی دارد. تمیز کردن آن آسان و محبوب خانواده‌های بچه‌دار است.

مدل‌های جدید مبل چستر 1024x998 انواع مبلمان چستر و اصول چیدمان آن درمنزل چیست؟

 

اصول چیدمان مبلمان چستر راحتی در ویلا

گرچه مبل چستر راحتی، مبلی کلاسیک به حساب می‌آید. ولی طرح‌های مدرن‌تر این مبل، باعث شده در فضاهای مدرن هم جایگاه خاص خود را بدست آورد. بنابراین می‌تواند هم در دکوراسیون کلاسیک و هم در دکوراسیون مدرن انتخابی مناسب محسوب شود. یا به شکل خلاقانه‌ای به صورت تلفیقی از دکوراسیون مدرن و کلاسیک، مورد استفاده قرار گیرد. جذابیت‌های این مبل، با سایر المان‌های کلاسیک و مدرن فضایی لوکس و لاکچری ایجاد می‌کند. دکوراتورهای داخلی، از مبل چستر راحتی برای فضاهای منطبق بر معیارهای سادگی، به عنوان نقطه کانونی دکوراسیون بهره می‌برند. چنانچه می‌خواهید مبل چستر راحتی را در فضایی مدرن به کار ببرید. رنگ‌های قرمز، سفید، مشکی یا آبی به شما پیشنهاد می‌شوند. در فضاهای کوچک، از مبل چستری استفاده کنید که  باریک‌تر و کم‌حجم‌تر ساخته شده‌اند. طرح‌های منحنی، ال و یکپارچه، باعث صرفه‌جویی در فضا می‌شوند.

سبک دیگری از مبل چستر انواع مبلمان چستر و اصول چیدمان آن درمنزل چیست؟

مبل چستر راحتی

در میان انواع مدل‌های مبل چستر راحتی، مدل کاناپه سه نفره، محبوب‌ترین و متداول‌ترین حالت این مدل مبلمان است که در بسیاری از خانه‌ها دیده می‌شود. محبوب‌ترین رنگ‌های مبل چستر شامل رنگ‌های؛ خاکستری، صورتی، آبی، سفید، سبز، سیاه، کرم و بژ است. مدل نشیمن عشاق یا کاناپه دو نفره مبل چستر راحتی، دیگر از مد افتاده است. اصولاً به هنگام چیدمان مبل، آن را جلوی درب ورودی قرار نمی‌دهند. زیرا مانع رفت‌وآمد می‌شود. ولی اگر فضای کافی در اختیار دارید و پشت مبل دارای روکش‌های زیباست. این مدل چیدمان نیز می‌تواند ایده خوبی باشد.

مبل چستر کلاسیک انواع مبلمان چستر و اصول چیدمان آن درمنزل چیست؟

آثار هنری را باید بالای مبل اصلی و 6 اینچ بالاتر از مبل آویزان کنید تا منسجم‌تر به نظر برسند. ولی به طور معمول، این آثار در اتاق خواب یا روی طاقچه و کنسول قرار می‌گیرند. اگر به دنبال نشمین‌گاه راحتی هستید که علاوه بر زیبایی، مجلل و با شکوه باشد. و در نگاه اول هوشمندانه و منطبق با هر سلیقه‌ای به نظر برسد. در عین‌حال به لحاظ شکل، رنگ، بافت و ترکیب دارای تنوع و بسیار کاربردی باشد. مبل چستر راحتی به شما پیشنهاد می‌شود. رنگ‌های گرم مبل چستر با ایجاد فضای گرم، عشق، تحرک و جنب‌وجوش، رنگ‌های سایه روشن، احساس ماجراجویی را به شما القا می‌کنند. و رنگ‌های خاکستری یا سفید، فضایی مملو از احساس آرامش و راحتی را در خانه یا ویلا، به وجود می‌آورند.

 

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *