زيباترين مدل‌های مبل كلاسيك برای چيدمان در ويلا

زیباترین مدل های مبلمان کلاسیک

زيباترين مدل‌های مبل كلاسيك برای چيدمان در ويلا كدام مدل‌ها هستند؟

هنگامی كه كلمه كلاسيك به گوش ما میخورد، بلافاصله هنری متشكل از زيبايی، سادگی و اصالت در ذهن ما تداعی می شود. در كل، مفهوم كلاسيك «بازگشت به اصول و ارزش‌های قدیما كه  بر اصول زيبای شناختی بنا شده بوده است» را در بر می گيرد. سبك كلاسيك مربوط به قرن 17 ميلادی است و در تابلوهای نقاشی، معماری، ادبيات، لباس و هر چيز ديگری می تواند نمود پيدا كند. مبلمان كلاسيك ويلا، در واقع نوعی از مبلمان است كه به سبك كلاسيك ساخته‌شده و چون اين مدل مبل برای فضاها و آپارتمان‌های كوچك مناسب نيست و جای زيادی اشغال می كند، بيشتر در فضاهای بزرگ و خانه‌های ويلايی كه پذيرايی و اتاق نشيمن بزرگی دارند، استفاده می شود.

با اين‌حال به دليل اين‌كه نه كاملاً استيل است و نه كاملاً راحتی، بلكه در حالتی بينابين اين دو فرم قرار دارد و از اصول و ارزش‌های زيبايی شناختی تبعيت می كند و معمولاً دارای حكاكی های زيبايی است كه به اثر هنری بيشتر شباهت دارد، با هر سليقه‌ای هم‌خوان و هماهنگ است. در اين مقاله قصد داريم توضيحاتی پيرامون مبل كلاسيك، انواع مبلمان ويلا و نكاتی كه برای خريد مبل، دقت به آن‎ها لازم است، ارائه دهيم. بنابراين تا پايان اين مقاله ما را همراهی كنيد و مطالب خوب اين متن را از دست ندهيد!

سبك ديگري از مبل كلاسيك 1024x1024 زيباترين مدل‌های مبل كلاسيك برای چيدمان در ويلا
سبك ديگري از مبل كلاسيك

ويژگی های مبلمان كلاسيك برای ويلا

شاخص ويژه مبلمان كلاسيك ويلا، تلفيق اصالت با راحتي به همراه اجرای منبت‌كاری های روی مبل است كه گاهی دستی و گاهی به وسيله دستگاه روی چوب اجرا و انجام می شود و شكل زيبايی به مبل می بخشد كه علاوه بر زيبايی، به هنگام استفاده، شخص احساس راحتی می كند. اين مهم‌ترين ويژگی مبل كلاسيك است. البته مبل كلاسيك می تواند بدون منبت‌كاری نيز ساخته شود ولی هنگامی كه فردی تصميم می گيرد خانه خود را با مبل كلاسيك تزئين كند، موارد مهم ديگری نيز وجود دارند كه توجه به آن‌ها از اهميت برخوردار است. بنابراين به هنگام خريد مبلمان ويلايی توجه به آيتم‌هاي زير لازم است:

  • چوب به كار رفته در مبل به عنوان فريم اصلی

  • منبت‌كاری روی مبل

  • جنس، رنگ، ضخامت و كيفيت پارچه به كار رفته برای ساخت مبل

  • رنگ‌آميزی مبل

  • فوم يا اسفنج مبل

  • تعداد ست مبل

مبل كلاسيك ايتاليايي 1024x427 زيباترين مدل‌های مبل كلاسيك برای چيدمان در ويلا
مبل كلاسيك ايتاليايي

چوب مبل

از آن‌جايی كه مبلمان كلاسيك ويلا به طور معمول بايد قابليت منبت‌كاری را دارا باشد، چوبي كه در ساخت مبل مورد استفاده قرار میگيرد، بايد از استحكام لازم برخوردار باشد. استحكام چوب با دو شاخص«ضخامت ديواره چوب» و «ميزان فيبر موجود در چوب»، ارزيابی می شود. بنابراين درختانی براي اين كار مناسب هستند كه چوب آن‌ها دارای چنين ويژگی ای باشد. درختانی مانند راش، ماهون، افرا، بلوط، گردو، نراد و نظاير آن كه رشد كندی دارند، احتمال پوسيدگی در آن‌ها كم است و محكم و با دوام هستند، برای ساخت مبلمان كلاسيك ويلا مناسبند.

 

منبت‌كاری روی مبل

بدون شك يكی از مشخصه‌های بارز مبلمان كلاسيك ويلا، منبت‌كاری های روی آن است. اگر اين هنر توسط دست، روی فريم مبل اجرا شده باشد، قطعاً مبل گران‌تر و از ظرافت‌های بيشتری برخوردار است. ولی مبل‌های كلاسيك می توانند در شكل‌های بدون منبت‌كاری هم اجرا شوند.

 

پارچه مبل

پارچه مبل، يكی ديگر از آيتم‌های تأثيرگذار بر كيفيت و همچنين قيمت مبلمان كلاسيك ويلا است. زيرا پارچه بايد به اندازه چوب مبل استحكام و دوام لازم را برای استفاده‌‎های هميشگی و طولانی مدت دارا باشد. دچار پوسيدگی نشود و از ضخامت لازم برخوردار باشد. پارچه‌های مختلفی با جنس‌ها و كيفيت‌های متفاوت برای استفاده در مبل وجود دارند كه می توانند ساخت تركيه، كره، چين، ژاپن، ايتاليا، ساير كشورهای اروپايی يا توليد داخل از جمله كارخانه‌های يزد باشند. پارچه‌هایی که برای مبل کلاسیک استفاده می‎شوند، معمولاً از جنس ساتن، مخمل، جاسمین، پورشه و شانل هستند. رنگ پارچه نيز بايد با طرح مبل، جايي كه قرار است استفاده شود، ساير اجزاي فضاي داخلي از جمله رنگ ديوارها، پرده‌ها، كمدها و مهم‌تر از همه سليقه استفاده‌كننده، همخوان و دارای هارمونی باشد. بنابراين هر چه جنس پارچه بهتر و كيفيت آن بالاتر باشد، طبيعتاً قيمت نهايی مبل نيز بالاتر است.

 

رنگ آميزی مبل

به طور كلي رنگ‌آميزی مبلمان از جمله مبلمان كلاسيك ويلا، به دو صورت پوششی يا براق انجام می شود. اگر رنگ‌آميزی مبل به روش پوششی انجام شده‌باشد، به دليل پوشيده‌شدن سطح چوب با رنگ، اشكالات چوب و ترك خوردگی های احتمالی ديده نمي‎شوند ولی در رنگ‌آميزی براق چوب مبل، از آن‎جايی كه اشكالات به وضوح ديده مي‎شوند، اگر كيفيت كار چه به لحاظ منبت‌كاری، چه به لحاظ ساخت كلاف، جنس چوب و رنگ‌آميزی، دارای استانداردهای لازم باشد، طبيعی است كه كيفيت نهايی مبل ساخته‌شده بالا و قيمت آن نيز بالا خواهد بود.

طرح زیبای دیگری از مبلمان کلاسیک زيباترين مدل‌های مبل كلاسيك برای چيدمان در ويلا
طرح زیبای دیگری از مبلمان کلاسیک

فوم يا اسفنج مبل

اسفنج به كار رفته در ساخت مبل، از ديگر آيتم‌هايی است كه بر كيفيت مبل و قيمت آن تأثيرگذار است. نشيمن مبل و دسته‌ها، دو قسمتی از مبل هستند كه بيشترين سطح تماس را با بدن دارند. بنابراين بهتر است از كيفيت و استاندارد لازم برخوردار باشند. اسفنج‌ها می توانند از جنس فوم سرد یا فوم گرم باشند. فوم سرد، فومی است كه بلافاصله پس از بلند شدن شخص از روی مبل، به حالت اول باز می گردد در حالی كه فوم گرم، چنين ويژگی ای ندارد و كاملاً بديهی است كه فوم سرد كيفيت بالاتری دارد.

 

تعداد ست مبل

ست مبلمان کلاسیک ویلا، در ست‌های 7 نفره و 9 نفره تولید می‌شود. در ست  7 نفره، یک کاناپه بزرگ 3 نفره وجود دارد که 4 مبل تک نفره آن را همراهی می‌کند. در ست 9 نفره، علاوه بر این موارد، 2 صندلی میزبان نیز در نظر گرفته می‌شود. همچنین می‌توان یک لاوست یا شزلون نیز سفارش داد که هم برای نشیمن مناسب است و هم برای اتاق خواب. بنابراین تعداد ست مبلمان کلاسیک ویلا نیز یکی دیگر از آیتم‌های تأثیرگذار بر قیمت مبل است. و سفارش مبل در ست‌های مختلف بستگی به متراژی که قرار است مبل در آن‌جا استفاده بشود، دارد.

 

مبلمان نئو کلاسیک

هنگامی که قرار است آپارتمان یا خانه ویلایی خود را با مبل تزئین و کامل کنید. یکی از آیتم‌های انتخاب مبل، سبک دکوراسیون خانه است. بدیهی است که هر سبکی نوع خاصی از متریال‌ها و چیدمان را با هارمونی خاص خود می‌طلبد که همه اینها امری کاملاً سلیقه‎ای هستند. برخی افراد نه سبک کلاسیک را به تنهایی دوست دارند و نه سبک مدرن را، بلکه آن‌ها سبکی بینابین این دو را ترجیح می‌دهند که عناصر این دو نوع دکوراسیون را در بر داشته باشد. برای این دسته از افراد، مبل نئوکلاسیک برای ویلا پیشنهاد می‌شود. مبلمان نئوکلاسیک، تلفیقی از مبلمان مدرن و کلاسیک است. که به هیچ یک تعلق ندارد ولی به هر دو شبیه است. یعنی شکل‌های ساده‌ای از مبل با ظرافت‌های سبک کلاسیک در هم آمیخته شده و سبک دیگری را به وجود آورده‌اند. که می‌تواند با سلیقه بسیاری از افراد مطابقت داشته باشد.

مبلمان نئو کلاسیک زيباترين مدل‌های مبل كلاسيك برای چيدمان در ويلا
مبلمان نئو کلاسیک

مبلمان لاکچری

در پایان این مبحث، لازم است نکته ای هم از مبلمان لاکچری برای ویلا به میان آوریم. مبلمان‌های لاکچری، از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت تهیه می‌شوند. پس از انتخاب چوب‌ها که برای این منظور از چوب ماهون، راش و گردو استفاده می‌کنند. چوب‌ها را ضد عفونی کرده و سپس در ماشین‌های مخصوص شستشو می‎دهند و خشک می‌کنند. پس از آن، چوب‌ها را در اندازه‌های لازم برش می‌زنند. یکی از ویژگی‌های بارز مبل‌های لاکچری، این است که تمام مراحل برش و منبت‌کاری به صورت دستی انجام می‌گیرد. از بین کشورهای اروپایی، ایتالیا دارای بالاترین استاندارد رنگ و الگوی مبل لاکچری است. هنرهای لوکس رنگ‌های مورد نیاز خود را از مشهورترین شرکت‌های ایتالیایی تهیه می‌کنند. مبل های لاكچری ايتاليايی مجموعه بي‌نظيری از مبل‌ها هستند كه هنر دست هنرمندان کاربلد كه اين تكنيك‌ها را از نسل‌های گذشته خود آموخته‌اند و امروزه برای ساخت مبل به کار می‌گیرند.

مدل‌هایی از مبلمان لاکچری زيباترين مدل‌های مبل كلاسيك برای چيدمان در ويلا
مدل‌هایی از مبلمان لاکچری
مدل‌هایی از مبلمان لاکچری 2 زيباترين مدل‌های مبل كلاسيك برای چيدمان در ويلا
مدل‌هایی از مبلمان لاکچری

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *