راهنمای خرید مبل و مبلمان خانگی و اداری

مبلمان آماسیس در راهنمای خرید مبل و مبلمان

راهنمای خرید مبل و مبلمان

مطالعه راهنمای خرید مبل و مبلمان باعث می شود احتمال اشتباه و پشیمانی بعد از تحویل مبلمانی که خریداری کردید بسیار کم شود. این یکی از مهم‌ترین انتخاب ها در خرید لوازم منزل می باشند. لذا نیازمند دقت خاصی بوده و نکاتی را باید در این زمینه مورد توجه قرار داد.

مبلمان را بنا به مکان و موارد استفاده از آن به چند دسته تقسیم بندی می کنند:

1. مبل اتاق نشیمن

2. مبلمان اداری یا مخصوص اتاق کار

3. صندلی و میز نهارخوری

4. مبلمان مخصوص اتاق خواب

هر کدام از این موارد را در اشکال و جنس های متفاوتی می توان در بازار مبل و مبلمان یا فروشگاه های بزرگ باقیمت مناسب تهیه نمود. اما نکته مهم و جالب توجه این است که اطلاعات لازم جهت خرید مبلمان مورد نظر چه چیزهایی است.

مبلمان دیاکو در راهنمای خرید مبل و مبلمان راهنمای خرید مبل و مبلمان خانگی و اداری

مکانی که مبلمان در آن قرار می گیرد

راهنمای خرید مبل و مبلمان هدف دار باشد. قبل از خرید مکانی که قرار است مبل و مبلمان خود را در آن قرار دهید مشخص کنید. در این حالت شما می بایست به اندازه مکان مورد نظر خود اشراف کافی داشته باشید. برای این منظور کل فضایی که قرار است مبلتان در آن قرار بگیرد اندازه گیری کنید. ارتفاع مورد نظر و عرض را مشخص کنید این مورد می تواند به شما کمک کند تا بدانید بزرگ‌ترین مبل خود را تا چه اندازه ای انتخاب کنید و بقیه اسباب مبلمان را چگونه چیدمان نمایید. 

منزل یا اداره اجاره ای

و اگر در منزل یا اداره اجاره ای هستید باید به فکر حمل و نقل احتمالی اسباب و وسایل خود نیز باشید. مبلمان بسیار بزرگ باعث می شود حمل و  نقل دشواری داشته باشید.  

تعیین هدف خرید

اینکه از ابتدا در نظر بگیرید که قرار است مبل و مبلمان خود را در کجا استفاده کنید باعث می شود تا در وقت و زمان خود صرفه جویی کنید. این امر در تعیین جنس و تعداد صندلی ها مؤثر است. همچنین  رنگ و جنس کوسن ها و پارچه مبل با توجه به دکور و فضای منزل شمارا به سمت نوع خاصی از مبلمان سوق خواهد داد و این مسئله انتخاب را برایتان راحت تر می کند.

تعیین سبک مبلمان

با تعیین مکان مناسب می توانید به نتیجه مطلوبی درباره سبک مبلمان خود دست یابید. از انواع سبک مبلمان می توان سبک مبلمان کلاسیک، انواع مبل راحتی، مبلمان مدرن و مبلمان استیل و مبلمان سلطنتی و… را نام برد.

1- مبلمان کلاسیک:

در این سبک از مبلمان معمولا از چوب علاوه بر اسکلت اصلی در طراحی آن نیز استفاده می شود. معمولاً جنس چوب در این سبک بسیار مهم بوده و از محکم ترین نوع استفاده می گردد. در اکثر مدل های کلاسیک پشتی های بلند همراه با منبتکاری های زیبا از ویژگی های این سبک از مبل و مبلمان است. جنس پارچه نیز بسیار حائز اهمیت است زیرا نوع منبت کاری و رنگ چوب به کار برده شده باید هماهنگی محسوسی با جنس و طرح همچنین رنگ پارچه به کار برده شده داشته باشد.

مبلمان ال تراوا در راهنمای خرید مبل و مبلمان راهنمای خرید مبل و مبلمان خانگی و اداری

2- مبلمان مدرن یا راحتی:

مبل های مدرن برخلاف سبک کلاسیک از چوب کمتری در ظاهرشان استفاده شده است. جنس روکش این سبک معمولاً می تواند از چرم، مخمل و هر نوع پارچه مخصوص مبل باشد. پایه ها کوتاه و از جنس چوب می باشد. اسکلت داخلی بنا به هزینه ای که می گردد می تواند جنس مستحکم یا معمولی داشته باشد. پشتی ها کوتاه بوده و کوسن در این سبک از مبلمان از اهمیت بیشتری برخوردار است. تنوع در این دست مبلمان بیشتر بوده و انواع مختلفی را شامل می گردد از قبیل: کاناپه، ال و یو شکل، لاوست، تختخواب‌شو و… .

میزان بودجه

اگر میزان بودجه خودتان را در نظر بگیرید می توانید در زمان خود صرفه جویی کنید. زیرا با تعیین میزان بودجه خود می توانید جنس و کیفیت مبلمان خودتان را تعیین کنید. به عنوان مثال اگر بخواهید به مدت چندین سال از مبلمان خود استفاده کنید بهتر است کیفیت را قربانی قیمت نکنید. کیفیت بالا در مبلمان منزل خود باعث صرفه جویی اقتصادی می گردد. زیرا هزینه تعمیرات و یا خرید دوباره را به دنبال نخواهد داشت. اما اگر اهل تنوع هستید بهتر است از انواع مبل مدرن بهره ببرید به دلیل تنوع در جنس، رنگ، کیفیت و حتی قیمت.

مبلمان کانزار در راهنمای خرید مبل و مبلمان راهنمای خرید مبل و مبلمان خانگی و اداری

انواع روکش مبل از چه موادی تشکیل می شود؟

رویه یا روکش مبل اولین چیزی است که در خرید مبل و مبلمان جلب توجه می کند. جنس های متفاوتی به این منظور وجود دارد که بسته به نوع و مورد مصرف تعیین می گردد.

روکشهای پنبه ای

چند سالی است به دلیل راحتی در نظافت و نگهداری در بازار مورد پسند است.

روکش های مخملی

نیز بیشتر در سبک های کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند.

روکش های چرمی

نیز از کیفیت های مختلفی برخوردارند. هنگام خرید این نوع روکش حواستان به جنس های تقلبی باشد. زیرا روکش چرم نامرغوب با خراشی کوچک تمام هزینه شما را از بین می برد. و نیازمند تعمیرات خواهد بود. در صورتی که از روکش چرم استفاده می کنید حدوداً ماهی یک‌بار با واکس مخصوص آن را ترمیم و پاک کنید. تا ماندگاری بالایی داشته باشد.

02 راهنمای خرید مبل و مبلمان خانگی و اداری

پس از انتخاب مبل مورد نظر به چه نکاتی حین خرید باید دقت کنیم؟

نکته اول

یکی از نکات مهم فریم یا اسکلت اصلی مبل است که بایستی دقت کنید که از مواد اولیه درجه یک و استاندارد باشد. اگر اسکلت اصلی از جنس چوب است بهتر است در مبل و مبلمان کلاسیک از چوب راش و گردو استفاده شود. اما در مبلمان مدرن یا راحتی بهتر است از چوب های سبک تری مانند صنوبر یا روس استفاده گردد. و بهتر است چوب اسکلت داخلی مبلمان یکدست باشد یعنی از یک جنس چوب ساخته شده باشد.

نکته دوم

نشیمنگاه است. بهتر است قبل از خرید و بعد از تعیین کاربرد مبلتان حتماً به این نکته مهم توجه نمایید. به عنوان مثال اگر مبلمانی که انتخاب کرده اید راحتی باشد باید بتوانید روی آن لم دهید و استراحت کنید.

نکته سوم

اینکه حتماً از تودوزی مبل و الیاف به کار برده شده در مبل اطمینان حاصل نمایید. معمولاً در داخل مبل ها از فوم سرد، الیاف پرکننده و حجم دهنده، فوم قالب و مواردی از این قبیل استفاده می گردد. این موارد بستگی به نوع و سبک مبل و مبلمان شما متغیر است.

با در نظر گرفتن تمامی این موارد می توانید با انتخابی خوب، هزینه مناسب و کیفیت عالی از فروشگاه های مجاز مبل مورد نظر خود را تهیه کنید. یکی از فروشگاه های پیشرو در این صنعت شرکت تولیدکننده مبل ویستا می باشد.

مبل ویستا

شما در این مقاله از مقالات مبل ویستا راهنمای خرید مبل و مبلمان و دسته بندی مبلمان ، تعیین سبک مبلمان برای منزل که آیا مبلمان کلاسیک بهتر است یا مبلمان راحتی ، میزان بودجه برای خرید مبل مورد نظر و انواع روکش مبل و … اشاره کرده ایم.


instagram vista راهنمای خرید مبل و مبلمان خانگی و اداری

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *