انواع آینه ها و بهترین آن برای دکوراسیون داخلی

آینه تزینی برای دکوراسیون منزل

مقدمه

آینه ها یکی از  وسایلی هستند که به نوعی می‌توان آنها را جزء لوازم ضروری زندگی محسوب کرد. آینه جزء جدایی ناپذیر زندگی انسان از گذشته تا کنون بوده است و نقش آن در زندگی بدیهی و انکار ناپذیر است. وجود آینه کاری های متفاوت و استفاده از آن در صنایع مختلف سبب شده تا از این ابزار کاربردی برای مصارف تزیینی نیز در خانه استفاده شود. آینه قابلیت دارد تا با نمایش تصاویر روبرو به صورت مجازی و حقیقی امکان بررسی را به مخاطب خود دهد. اما با پیشرفت جوامع بشری و افزایش سطح آگاهی از دکوراسیون های داخلی این وسیله به عنوان ابزاری برای زیبایی محیط خانه شناخته شد. همانگونه که می دانید آینه ها در انواع مختلفی هستند. سعی داریم در این مطالعه با بررسی انواع آینه ها بهترین ها را به تناسب سلیقه انتخاب کنیم.

آینه اسپرت انواع آینه ها و بهترین آن برای دکوراسیون داخلی
آینه اسپرت

 انواع آینه ها چگونه هستند؟

آینه تخت یکی از انواع آینه است که شامل سطح صافی است که به وسیله نقره یا جیوه اندود شده است. این نوع آینه نور را به خوبی بازتاب می کند.

آینه کروی یا مقعر

یکی دیگر از انواع آن ها، آینه های کروی یا مقعر هستند که در این نوع سطح داخلی آینه بازتاب کننده است. نوع دیگر آینه محدب هستند که به صورت برآمدگی قرار می گیرد. دسته بندی که عنوان شد یک گروه بندی ساده و کلی از ساختار آینه است اما مراد از آینه های مختلف مدلهای مختلف آینه هستند. یکی از انواع مختلف مدلهای آینه، آینه های تزئینی و فانتزی است این نوع بسته به انواع شان دارای شکل و ظاهر متفاوت هستند.

آینه دیواری

یکی از انواع آینه های تزیینی آینه دیواری است که با نصب بر روی دیوار می تواند تصویر اشیا روبروی خود را به خوبی نمایش دهد این نوع با توجه به حاشیه خود ممکن است اشکال متفاوتی داشته باشد آنچه اهمیت دارد دیواری بودن آن است اما ظاهر آن ممکن است در انواع اشکال باشد. آینه دیواری میتواند از نوع آینه تخت، محدب یا مقعر می باشد.

قاب آینه می تواند به صورت هر کدام از ابزار های کلی مانند چوب، فلز و یا شیشه باشد. اما یکی دیگر از انواع آینه های دیواری آینه دیواری با دورگیر هستند این آینه ها  همانند موردی که بیان شد می‌توانند به صورت تخت محدب و مقعر باشند و تنها قابلیت آنها حاشیه آن است که می‌تواند به صورت انواع اشکال قرار گیرد پس به صورت کلی هر آینه ای که بر روی دیوار قرار می گیرد آینه دیواری بیان شده و می‌تواند به صورت شکل های مختلف و قاب های متفاوتی باشد.

آینه در دکوراسیون منزل انواع آینه ها و بهترین آن برای دکوراسیون داخلی
آینه در دکوراسیون منزل

کاربرد آینه ها

آینه ها کاربرد زیادی دارند علاوه بر کاربرد های ظاهری در زمینه های مختلفی از جمله علوم مهندسی، قطعه سازی، پزشکی و چشم پزشکی و بسیاری دیگر از علوم موثر هستند اما با توجه به آنکه محور این مطالعه کاربرد ظاهری آینه ها است بنا داریم آینه را به عنوان وسیله ای برای نمایش اشیای روبروی خود تعریف کنیم.

در گذشته افراد از فلز براق برای دیدن خود استفاده می کردند، اما استفاده از آینه برای دکوراسیون داخلی خانه علاوه بر استفاده کاربردی که همان نمایش تصاویر مقابل و بازتاب نور است در جلوه دادن به منزل و افزایش زیبایی خانه نیز موثر است. امر بازتاب نور این موضوع را مهم می کند چرا که می توان برای تزیین بنای ساختمان نیز از آینه استفاده کرد. کاربردهای متعدد آن در انواع دکوراسیون به عنوان آینه دکوراسیون سبب شده تا غالب مردم برای تزیین منزل در کنار سایر وسایل، آینه را نیز لحاظ کنند.

کنسول بیولند مبل ویستا انواع آینه ها و بهترین آن برای دکوراسیون داخلی
آینه در دکوراسیون منزل

 آینه ها در دکوراسیون داخلی منزل

یکی از انواع آینه، آینه های دکوراتیو می باشد، این نوع معمولا برای اتاق خواب ها استفاده می شوند. که می توان به کمک آنها فضای فانتزی زیبا و لطیف را فراهم کرد. این نوع را می توان در بالای تخت ها بر روی درها و یا حتی روی کابینت آشپزخانه استفاده کرد.

آینه دکوراتیو

آینه تزینی برای دکوراسیون منزل انواع آینه ها و بهترین آن برای دکوراسیون داخلی
آینه تزینی برای دکوراسیون منزل

برای قسمت های مختلف منزل کاربرد دارند. خاصیت این نوع از آینه ایجاد محیطی شاد مدرن و جذاب می باشد.

آینه قدی

آینه قدی انواع آینه ها و بهترین آن برای دکوراسیون داخلی
آینه قدی

نوع دیگر آینه های قدی هستند. این نوع همانگونه که از نامشان پیداست تصاویر را به صورت قدی نشان می‌دهند. و با ارتفاع زیادی که دارند می‌توانند تصویر کاملی از مخاطب خود نشان دهند. معمولاً در بیشتر خانه ها از آینه های قدی استفاده می شود. کاربرد این نوع از آینه ها معمولاً مقابل درب حمام ها و در حال و راهروها و یا نزدیک به درب ورودی می باشد.

آینه کنسول

کنسول تک کشو بروسا انواع آینه ها و بهترین آن برای دکوراسیون داخلی
کنسول با آینه

آینه کنسول نوع دیگری محسوب می شود. این نوع از آینه ها را نمی توان بیان کرد که تنها جنبه دکور دارند. با توجه به لغت کنسول که ریشه در فرهنگ فرانسوی دارد و به معنای رومیزی می باشد. یعنی در تعبیر عامیانه ما، آینه ی رومیزی را همان آینه ی کنسول می گویند. که هرچقدر کنسول باریک تر باشد کاربرد آن کمتر است و فضای کمتری را اشغال می کند. لازم به ذکر است که این کنسول ها کشور ندارند معمولاً تنها وسایل تزیینی بر روی آنها قرار می‌گیرد. انواع مختلف دیگری نیز آینه وجود دارد که بسته به سلیقه‌ی افراد متفاوت می باشند.

آینه اسپرت

آینه اسپرت منزل انواع آینه ها و بهترین آن برای دکوراسیون داخلی
آینه اسپرت

این نوع مانند نامشان هستند و طرح اسپرت دارند. این محصول با حالت های خاص به اشکال مختلفی در انواع قسمت های خانه مورد استفاده قرار می گیرد. ممکن است در اتاق خواب یک شکل هشت ضلعی و یا بلور شیشه ای از جنس آینه دیده باشید. که در حقیقت همان آینه اسپرت است. پس معمولاً آینه های اسپرت با شکل نامنظم هستند.

 

 جمع بندی

آینه یکی از ملزومات ضروری خانواده‌هاست. و اخیراً با افزایش دانش طراحی داخلی منزل، استفاده از آن برای دکوراسیون خانواده ها ضروری شده است. خانواده ها معمولاً برای تهیه آینه مورد نظر جهت دکوراسیون خانه وسواس خاصی به خرج می دهند. افراد می توانند با مراجعه به سایت های معتبر مانند: سایت مبل ویستا به آدرس www.moblevista.com از انواع محصولات چیدمان و دکوراسیون منزل بهره ببرند. و حتی نیازهای داخلی خانه خود را در زمینه دکوراسیون و طراحی برآورده کند.

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *