همه چیز درباره رنگ کاری مبل کلاسیک و راحتی و استیل

رنگ کاری مبل

رنگ کاری مبل کلاسیک و مبلمان راحتی و استیل

مقدمه

یکی از وسایلی که استفاده زیادی از آنها میگردد و معمولاً در خانه ها یافت میشود مبل و صندلی هستند صنعت مبلمان بسته به انواع شان دارای قابلیت های متعددی هستند. در هنگام تولید، رنگها و طرح های متفاوتی برای آنها استفاده می شود. رنگکاری مبلمان یکی از مراحل تولید مبل است که بسته به نوع مبل و همچنین نوع رنگی که برای آنها استفاده می شود. لازم است دقت زیادی برای آن‌ها صورت پذیرد. این فرایند علاوه بر زمان تولید پس از تولید و در هنگام استفاده از مبل نیز قابل انجام است. در این مطالعه سعی داریم تا با بررسی رنگ کاری مبل ها و انواع آنها توضیحات مفیدی را ارائه دهیم.

مبلمان بروسا همه چیز درباره رنگ کاری مبل کلاسیک و راحتی و استیل
مبلمان بروسا

 رنگکاری مبل چه تاثیری در دکوراسیون داخلی خانه دارد؟

رنگ زدن مبلمان به حدی اهمیت دارد که می‌توان آن را همانند ویترین مغازه و یا نمای ساختمان تصور کرد. رنگ کاری مبل یکی از مهمترین مراحل تولید مبل است. زمانی که برای تهیه مبل هزینه زیادی می شود، پس از صرف هزینه و با گذشت زمان نیاز به تغییر دکوراسیون خانه را احساس می کنند اما توانایی صرف هزینه زیاد جهت این امر را ندارند، کافیست که در این زمان با یادگیری رنگکاری مبل، هم دکوراسیون منزل را تغییر داده و هم از تازگی در مبلمان و چیدمان منزل خود لذت ببرند.

گاهی ممکن است یک مبل با تغییر رنگ، جذابیت دو چندانی پیدا کند و یا حتی اندکی براق شدن  مبل، تاثیر زیادی در دکوراسیون خانه ادا کند. از این جهت در رابطه با رنگکاری مبل باید بدانیم که هم رنگی که برای مبلمان استفاده میکنیم اهمیت زیادی دارد و هم مبل خاصی را که مد نظر داریم. مبل ها را می توان به دسته های مختلفی تقسیم کرد اما برخی از آنها را به عنوان نمونه شرح می دهیم. مبلمان راحتی، کلاسیک و استیل هر کدام بسته به جنس شان رنگ خاصی را می طلبند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

IMG 20210801 145636 همه چیز درباره رنگ کاری مبل کلاسیک و راحتی و استیل
رنگ کاری مبل

 انواع رنگ مبل

در ابتدا منظور از ابزار در رنگ کاری، مراحل رنگ کردن و هرآنچه که برای رنگ کاری مبل لازم است می باشد. رنگ جلا یکی از انواع رنگ‌هایی است که معمولاً از یک جزء تشکیل شده و در گروه تک جزئی قرار می‌گیرد. این دسته از رنگ ها دیرتر از رنگ‌های دو یا سه جزئی خشک می شوند. افرادی که قصد صرف هزینه زیاد را برای رنگ کردن مبل ندارند. می توانند از این رنگ برای براق کردن و زیبا کردن مبل خود استفاده کنند. معمولاً برای رنگ کاری مبل های راحتی از رنگ جلا استفاده می شود. مبل های راحتی همانگونه که اطلاع دارید قابلیت های مختلف و متفاوتی که دارند و بنا در استفاده از این مبل ها، راحتی است، برای حاشیه ها و دسته های چوبیشان رنگ نمود ویژه ای خواهد داشت.

در صورتی که رنگ مبل راحتی براق و یا روشن تر گردد سبب نو شدن مبل راحتی می شود. رنگ کیلر یکی دیگر از رنگ هایی است که در صنعت مبلمان استفاده ی زیادی می‌شود. این رنگ هم مانند جلا، براقیت خیلی زیادی به چوب می دهد. برای برخی از مبل هایی مانند مبل های سلطنتی چوب خاصی در آنها است از رنگ کیلر باشد. برای استفاده می­توان به راحتی آن را با کمی تینر رقیق کرده و روی چوب های مبل رنگ کرد. رنگ اپوکسی نوع دیگری از رنگ هاست که شفافیت بیشتری دارد.

این رنگ از رنگهای دو جزئی محسوب می شود. که به ضخامت سطح مورد نظر ممکن است متفاوت باشد. رنگ های زیادی وجود دارند که می‌توانند برای رنگ کاری مبل مورد استفاده قرار بگیرند و در تغییر ظاهر مبل نقش بسزایی داشته باشند. می­توان گفت ظاهر مبل ها به راحتی با رنگ تغییر می‌کند و رنگ کاری مبل، اهرم تغییر سلیقه و تغییر دکوراسیون یا تغییر نمای درونی خانه است.

مبل فرنوس مبلمان ویستا همه چیز درباره رنگ کاری مبل کلاسیک و راحتی و استیل
مبل

 آیا برای انواع مبل ها از رنگ های خاصی استفاده می شود؟

مبل های گوناگون وجود دارد که در این مطالعه سعی داریم به سه نوع راحتی، استیل و کلاسیک اشاره کنیم. مبل های راحتی با توجه به بافت خاصی که دارند و قابلیت آنها، چوب و کاربرد چوب برای نمای آنها کمتر است و بیشتر به عنوان زیربنا از چوب استفاده می شوند. از این رو رنگ جلا برای چوب آنها بسیار مناسب است.

مبل های استیل مبل هایی هستند. که ورق های خاصی در آن مورد استفاده قرار میگیرد. و نمای آنها با پایه ها و حاشیه مبل است. از برخی از رنگ ها مانند رنگ های مات و رنگ اپوکسی و یا رنگ کیلر برای آنها استفاده شود. نوع دیگر مبلهای کلاسیک هستند این نوع از مبل ها نسبت به دو گروه دیگر تفاوت هایی دارند. مبلمان کلاسیک را با هر کدام از رنگ ها می توان به راحتی تغییر داد. رنگکاری مبل برای مبلهای کلاسیک بسیار موثر است.

11 همه چیز درباره رنگ کاری مبل کلاسیک و راحتی و استیل
رنگکاری مبلمان

 جمع بندی

 رنگ کاری مبل یکی از مراحلی است که می‌تواند در تغییر ظاهر مبلمان نقش موثری داشته باشد. و به راحتی شکل مبل را تغییر دهد. در انواع مبل این فرایند متفاوت می باشد. و رنگ کاری مبل برای مبل های کلاسیک متفاوت با مبل های راحتی و انواع استیل است. علاوه بر آن باید با توجه به نوع رنگ و مراحل رنگ کاری مبل این عمل با دقت صورت پذیرد. چرا که در صورتی که رنگ به قسمت‌های مهم مبل برخورد کند باعث ایجاد لکه می‌شود. و یا در صورتی که میزان غلظت رنگ مورد نظر مناسب نباشد. ممکن است طرح ناخوشایندی را برای ما ایجاد کند.

مبل ویستا با سابقه درخشان در ارائه انواع محصولات صنعت مبلمان، نقش موثری را در ارائه این محصول کاربردی دارد. علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت www.moblevista.com علاوه بر آشنایی با انواع محصولات این برند با انواع ترفند ها جهت رنگ کاری مبل آشنا شوند. لازم به ذکر است که هر کدام از مبل ها را می توان در انواع سایت ها مشاهده کرد. آن چه اهمیت دارد وجود سایت ها و برندهای معتبر است که می توان با توجه به رضایت مشتریان نام برند مبل ویستا را در زمره این گروه قرار داد.

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *