اهمیت استفاده از مبلمان اداری در محیط‌های کاری

مبلمان اداری و نحوه دیزاین آنها

مبلمان اداری و نحوه دیزاین آنها

در این مطلب به همه چیز درباره مبلمان اداری و نحوه دیزاین آنها خواهیم پرداخت. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و ورود به دنیای مد و فشن، میزان علاقه و اهمیت افراد به طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان اصولی وسایل برای ایجاد یک فضای لوکس و مدرن افزایش یافته است. تأثیر دکوراسیون داخلی بر روحیه کارکنان و مراجعین بر کسی پوشیده نیست. همان طور که می‌دانید دکوراسیون داخلی به نحوه انتخاب و چیدمان وسایل و اکسسوری در یک محل اطلاق می‌شود.

همه چیز درباره مبلمان اداری و نحوه دیزاین آنها از روانشناسی شروع می‌شود. در دفاتر اداری انتخاب سبک مناسب و نحوه چیدمان وسایل بسیار حائز اهمیت است. از نظر روانشناسی انتخاب سبک مناسب می‌تواند بر طرز برخورد و رفتار مراجعین و آرامش آن­ها تأثیر گذاشته، اعتماد آن­ها را جلب کند، با ایجاد محیطی جذاب در زمان انتظار آن­ها را سرگرم کند و صبرشان را افزایش دهد. همچنین تعیین کننده پرستیژ کاری، شخصیت کارکنان و نشان دهنده میزان اهمیت آن­ها به شغلشان است. از طرفی می‌تواند میزان بازدهی نیروی کار، انرژی، تمرکز و همکاری بین آن­ها را افزایش دهد. از طرف دیگر انتخاب رنگ مناسب می‌تواند سبب کاهش اضطراب و ایجاد آرامش در مراجعین و کارکنان شود.

دفاتر اداری از مبلمان مخصوص 1024x576 اهمیت استفاده از مبلمان اداری در محیط‌های کاری

معرفی مبلمان اداری

در این بخش درباره مبلمان اداری و نحوه دیزاین آنها اشاره خواهد شد. در دفاتر اداری از مبلمان مخصوص برای هر سمت با توجه به نوع کاری که انجام می‌دهد استفاده می‌شود. بر این اساس مبلمان اداری شامل میز مدیریت، میز جلسه، میز کنفرانس، میز کارمندها، میز پذیرش، پارتیشن‌های اداری، کمد و فایل، صندلی و مبلمان نیم ست برای اتاق انتظار و غیره می‌شود.

میزهای اداری از جمله مهم‌ترین وسایلی هستند که در محیط کاری می‌توانند بر عملکرد کارکنان تأثیر مثبت یا منفی بگذارند. در طراحی و ساخت این میزها باید به اندازه و ارتفاع مناسب و تعداد کمدها و کشوها با توجه به نیاز کارکنان توجه شود. صندلی اداری نیز می‌تواند میزان راندمان کارکنان را افزایش یا کاهش دهد. برای جلوگیری از خستگی و بروز مشکلات جسمی باید طراحی و سایز این صندلی‌ها مناسب و استاندارد باشد زیرا کارکنان ساعات زیادی را روی آن­ها سپری می‌کنند. انواع صندلی اداری شامل صندلی مدیریت، صندلی کارشناسی، صندلی کنفرانس، صندلی انتظار و صندلی آموزشی می‌شود.

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری نیز از مهم‌ترین قسمت‌های دفاتر اداری است. در حقیقت این پارتیشن‌ها یک نظم دهنده هستند که به راحتی اتاق‌های اداری را از یکدیگر جدا می‌کنند. این جدا کننده‌ها در جنس‌ها و مدل‌های مختلف تولید می‌شوند. از انواع پارتیشن می‌توان به نوع دوجداره، تک جداره، فریملس و کلاسیک اشاره کرد. در ادامه به بیان همه چیز درباره مبلمان اداری و نحوه دیزاین آنها می‌پردازیم.

مبلمان اداری اهمیت استفاده از مبلمان اداری در محیط‌های کاری

همه چیز درباره مبلمان اداری و نحوه دیزاین آنها را بدانید

اگر به دنبال همه چیز درباره مبلمان اداری و نحوه دیزاین آنها هستید ما را تا پایان این مطلب همراهی کنید. در انتخاب سبک مبلمان و چیدمان آنها باید به نکاتی از جمله نوع فضا، اندازه آن، نوع فعالیت، میزان نور و رنگ محیط، رعایت تعادل در چیدمان وسایل، رعایت هارمونی رنگ و سبک، رعایت فاصله مناسب برای ایجاد دسترسی و رفت و آمد آسان در محیط کار و مواردی از این قبیل توجه شود.

بر این اساس سبک‌های مختلفی در تولید مبلمان اداری طراحی شده است. از انواع مختلف سبک مبلمان اداری می‌توان به سبک کلاسیک، مدرن، تلفیقی، مینیمالیستی، روستیک، رترو، ماوریک، معاصر، هایتک و غیره اشاره کرد. صرف نظر از نوع سبکی که برای خرید و چیدمان مبلمان اداری انتخاب می‌شود، رعایت اصول اصلی چیدمان برای ایجاد یک فضای آرامش بخش، زیبا و کاربردی از جمله مواردی است که در همه سبک‌ها باید رعایت شود. پس می‌توان گفت همه چیز درباره مبلمان اداری و نحوه دیزاین آنها محدود به انتخاب سبک مناسب است.

نکته مهم انتخاب مبلمان اداری

اولین نکته در انتخاب و خرید مبلمان اداری توجه به کیفیت بالای وسایل است. شما باید کاری را انتخاب کنید که در خور شأن مدیریت، کارکنان و ارباب رجوع باشد.

همه چیز درباره مبلمان اداری و نحوه دیزاین آنها با اندازه فضایی که در اختیار دارید مرتبط است. در صورت کوچک بودن فضا بهتر است سبک مدرن یا مینیمالیست انتخاب شود که در آن­ها مشخصه اصلی رعایت نظم، سادگی و خلوت بودن فضا است. اما در صورتی که فضای کافی دارید می‌توانید از سبک کلاسیک استفاده کنید. همچنین سبک مدرن جوان پسند تر از سبک کلاسیک است. پس در انتخاب سبک به رنج سنی مراجعین و کارکنان خود توجه کنید. پس از تعیین سبک و خرید مبلمان نوبت به چیدمان آنها می‌رسد. این کار همان طور که اشاره شد در وهله اول بر اساس سمت کارکنان انجام می‌شود.

 اداری e1628582183552 اهمیت استفاده از مبلمان اداری در محیط‌های کاری

نورپردازی

سپس نوبت به رنگ و نورپردازی می‌رسد. اگر رنگ مبلمان را روشن انتخاب کنید فضا بزرگ‌تر به نظر می‌رسد و مبلمان تیره فضا را تاریک‌تر و کوچک‌تر می‌کند.

برای تعیین تعداد وسایل و مبلمان مورد نیاز و مدل آنها باید به متراژ فضایی که در اختیار دارید توجه کنید. به طور مثال در صورتی که فضا به اندازه کافی بزرگ باشد می‌توان از فایل‌های کشو دار به صورت جداگانه استفاده کرد. اما در صورت کوچک بودن فضا بهتر است از میزهای اداری که دارای فایل و کشو هستند استفاده شود.

پارتیشن‌ها

پارتیشن‌ها از جمله موارد بسیار کاربردی هستند که اگر شیشه‌ای انتخاب شوند می‌توانند محیط بسیار مدرنی را به وجود آورند. از مهم‌ترین نکات در نحوه چیدمان مبل اداری توجه به میزان نور طبیعی محیط، کاربردی بودن، میزان دسترسی و آسان بودن رفت و آمد در محیط است؛ بنابراین سعی کنید تا حد امکان با چیدمان غیر اصولی مبلمان، جلوی نور طبیعی، دسترسی به وسایل ضروری و رفت و آمد را نگیرید.

 

مبلمان انتظار اهمیت استفاده از مبلمان اداری در محیط‌های کاری
مبلمان انتظار یا پذیرایی

مبلمان اتاق انتظار یا پذیرایی

یکی دیگر از قسمت‌های اداری اتاق انتظار یا پذیرایی است. تا حد امکان بهتر است مبلمان این قسمت به گونه‌ای چیده شود که میزان تسلط مهمانان بر قسمت‌های اداری و مدیریت کم باشد. به رعایت حریم خصوصی کارکنان نیز باید در هنگام چیدمان مبل توجه شود. در این بخش با همه چیز درباره مبل اداری و نحوه دیزاین آنها آشنا شدید. حال نوبت به معرفی یک مرکز معتبر برای خرید این مبلمان می‌رسد.

 

معرفی یکی از بهترین تولیدکنندگان

مبل ویستا از جمله تولیدکنندگانی است که با بیش از نیم قرن تجربه در تولید انواع مبلمان، میز غذاخوری، بوفه، ویترین، سرویس خواب، کنسول و غیره در خدمت مشتریان خود در سراسر ایران است. متقاضیان خرید انواع مبلمان اداری می‌توانند به منظور اطلاع از قیمت‌ها و ثبت سفارش به سامانه اینترنتی این مجموعه مراجعه نمایند. در این مقاله سعی شده به بیان همه چیز درباره مبلمان اداری و نحوه دیزاین آنها پرداخته شود. امید است این مطلب بر آگاهی شما در این زمینه افزوده باشد.

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *