اصول ست کردن فرش با مبلمان منزل؟

اصول ست کردن فرش با مبلمان

داشتن دکوراسیون شیک در خانه، همیشه آرزوی ماست و دوست داریم اگر قرار است هزینه ای برای خرید مبل و فرش کنیم، بهتر دکوراسیون را برای خودمان ایجاد کنیم! به هر حال خرید فرش و مبلمان جزء اساسی ترین خریدهایی است که برای داشتن دکوراسیون خانه باید انجام دهید؛ اما شاید ندانید که اصول ست کردن فرش با مبلمان چیست؟

اول از همه باید به شما بگوییم که اصول ست کردن فرش با مبلمان بستگی به نظر و سلیقه شما دارد و هیچ کس نمی تواند بهتر از نظر شما و سلیقه خودتان، یک دکوراسیون شیک و خاص برای شما طراحی کند؛ اما به هر حال یک سری اصول برای ست کردن فرش با مبلمان وجود دارد که می تواند با کمک آن ها، دکوراسیون منزل خود را جذاب تر کنید.

اصول ست کردن فرش با مبلمان منزل؟ اصول ست کردن فرش با مبلمان منزل؟
اصول ست کردن فرش با مبلمان منزل؟ در مبلمان ویستا

اصول ست کردن فرش با مبلمان؛ از اندازه فرش تا رنگ فرش

برای ست کردن فرش با مبلمان دو اصل کلی وجود دارد که به باید آن ها توجه داشته باشید. اول از همه باید اندازه فرش خود را متناسب با دکوراسیون خود انتخاب کنید. پس از آن نیز به فکر انتخاب یک رنگ مناسب برای فرش خودتان باشید.

انتخاب اندازه فرش برای ست کردن با مبلمان

برای انتخاب اندازه فرش جهت ست کردن فرش با مبلمان، ابتدا باید به مساحت منزل مسکونی خود توجه داشته باشید. اصول ست کردن فرش با مبلمان در منزل های مسکونی کوچک و منزل های مسکونی بزرگ متفاوت است.

  • منزل مسکونی کوچک:

    اگر منزل شما کوچک است و مساحت سالن پذیرایی شما بزرگ نیست، بهتر است که به فکر خریدن یک فرش نسبتا کوچک باشید که فقط وسط مبلمان شما را بپوشاند. به طور مثال می توانید مبلمان خود را در وسط سالن بچینید و فرش را نیز در وسط بگذارید و اجازه دهید که خانه شما را بزرگ تر نشان دهد.

  • منزل مسکونی بزرگ:

    اگر منزل شما بزرگ است و سالن پذیرایی نسبتا بزرگی دارید که حتی می توانید از دو دست مبل و یا بیشتر استفاده کنید، توصیه می کنیم که خیلی به باز بودن فضای کف سالن پذیرایی خود نباشید. می توانید دو دست مبل خود را به صورت گرد در پذیرایی بچینید و دو فرش ماشینی و یا دست بافت را در وسط این مبل ها قرار دهید.

اگر هم بچه کوچک دارید، بهتر است که کف زمین را با فرش بیشتری بپوشانید و مقداری از فرش خود را زیر پایه های مبل خودتان قرار دهید.

اصول ست کردن فرش با مبلمان اصول ست کردن فرش با مبلمان منزل؟
اصول ست کردن فرش با مبلمان در مطالب مبلمان ویستا

انتخاب رنگ فرش متناسب با رنگ مبلمان

یکی دیگر از اصول ست کردن فرش با مبلمان، انتخاب رنگ فرش است. پس حتما برای انتخاب رنگ فرش متناسب با رنگ مبلمان خود حوصله به خرج دهید. اول از همه بگوییم که انتخاب رنگ فرش و مبلمان دقیقا به سلیقه شما بستگی دارد و طبق توضیحاتی که دادیم، می توانید با سلیقه خود هر دکوراسیونی انتخاب کنید؛ اما یک سری نکات را در ادامه ذکر می کنیم که برای انتخاب رنگ فرش متناسب با رنگ مبلمان مهم هستند.

ست کردن فرش با مبلمان منزل اصول ست کردن فرش با مبلمان منزل؟
ست کردن فرش با مبلمان منزل در مقاله های مبلمان ویستا
  • ست کردن رنگ پایه مبل با رنگ فرش

اگر دوست دارید که یک ست جالبی برای دکوراسیون منزل خودتان داشته باشید، می توانید رنگ پایه مبل خود را با رنگ فرشتان ست کنید. مثلا اگر رنگ فرش شما روشن است، می توانید در هنگام خرید مبل از فروشنده درخواست کنید که یک مبل با پایه رنگ روشن به شما ارائه کند.

  • انتخاب رنگ مکمل مبل برای فرش

یکی دیگر از اصول ست کردن فرش با مبلمان منزل این است که شما یک رنگ مکمل برای فرش خودتان انتخاب کنید. در واقع، رنگ مبل و رنگ فرش شما با هم مکمل باشند و هم پوشانی مناسبی نیز داشته باشند. این روش به افرادی توصیه می شود که دوست دارند. دکوراسیون خاص و اصولی داشته باشند و از طرفی زیبایی خاصی برای منزل خودشان ایجاد کنند.

  • انتخاب رنگ متضاد مبل برای فرش

شاید بهترین روش و اصول ست کردن فرش با مبلمان منزل این باشد که شما یک رنگ متضاد برای فرش خودتان انتخاب کنید. انسان همیشه از رنگ های تکراری و یکنواخت در منزل خسته می شود. پس سعی کنید یک نشاط خاصی به خانه بدهید و بیشتر از رنگ های متضاد در خانه استفاده کنید.

اگر رنگ مبل شما کرم رنگ است، می توانید فرشی با زمینه زرشکی، سرمه ای و یا حتی فندقی انتخاب کنید. اگر هم رنگ مبل شما تیره تر است، بهتر است که به فکر خرید فرش های تیره رنگ نباشید! حفظ کردن تضاد میان رنگ ها در دکوراسیون خانه، باعث عدم یکنواختی دکوراسیون و جذاب شدن آن می شود.

  • اگر مبل یا فرش شما تیره هستند!

فرقی نمی کند که مبل شما تیره است، یا رنگ فرش شما! به هر حال باید قبل از هر چیزی به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب رنگ فرش تیره با انتخاب مبل تیره اصلا مناسب نیست! به طور مثال اگر مبل شما دارای رنگ سرمه ای است، اصلا به فکر خرید فرش سرمه ای تیره نباشید! فرش هایی که دارای زمینه کرم و یا آبی روشن می باشند، می توانند به راحتی با یک مبلمان سرمه ای ست شوند.

حالا اگر مبل شما دارای رنگ روشن مانند کرم، شکلاتی، صورتی و … می باشد، می توانید به فکر خرید یک فرش با زمینه تیره تر باشید. هرگز یک فرش با رنگ بسیار روشن را با یک مبلمان با رنگ روشن ست نکنید.

ست کردن فرش با مبلمان اصول ست کردن فرش با مبلمان منزل؟
ست کردن فرش با مبلمان در مطالب مفید مبل ویستا

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم نکاتی را در رابطه با  اصول ست کردن فرش با مبلمان منزل به شما ارائه کنیم. که با کمک آن ها بتوانید یک دکوراسیون شیک برای منزل خودتان طراحی کنید. به هر حال انتخاب اندازه فرش برای تکمیل دکوراسیون منزل اهمیت بسیار زیادی دارد. ولی از مهم ترین اصول ست کردن فرش با مبلمان، انتخاب رنگ فرش و مبلمان و ست کردن این دو رنگ می باشد. که در این مقاله به طور کامل اصول ست کردن رنگ فرش و مبلمان را ذکر کردیم.

اگرچه نکات ذکر شده در این مقاله به خوبی می توانند به شما برای طراحی دکوراسیون کمک کنند. اما به هر حال سلیقه شما هم در انتخاب دکوراسیون نقش موثری داشته و بهتر است. که هم نکات ذکر شده را در نظر بگیرید و هم با توجه به سلیقه خود، فرش و مبلمان خود را انتخاب کنید.

 

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *