بوفه

بوفه

بوفه

بوفه کمدی زیبا است که کاربردی چندگانه دارد .

بوفه با نمایش گذاشتن ظروف زیبا و مجلل  درعین اینکه به وسایل  سر و سامان می دهد به با شکوه تر شدن دکوراسیون کمک می کند .

بوفه یکی از وسایل دکوری است که از گذشته تا کنون مورد استفاده قرار گرفته است و فقط جنس و اندازه و اشکال آن تفاوت پیدا کرده است .دقت داشته باشیدکه سبک بوفه با مبلمان یکی باشد و رنگ ، اندازه و  شکل این کمد دکوری  بسته به سلیقه و مساحت منزل شما می تواند متفاوت انتخاب شود اگر خانه شما کوچک یا کم نور است می توانید با یک ویترین آیینه دار فضا را  بزرگتر و مطلوب تر نشان دهید.

buffe بوفه

امکان چیدمان بوفه در همه قسمت های منزل مانند نشیمن و یا فضای پذیرایی و یا حتی نزدیک غذاخوری می باشد اما بایستی کامل درمعرض دید باشد و ترجیحا سعی کنید اطراف آن خلوت باشد که تعادل حفظ شود . گاهی اوقات حتی میتوانید از کنج فضا برای جایگیری بوفه استفاده کنید. که دراین صورت باید به بقیه چیدمان توجه کنید و کمی خلاق باشید.

پاف و اتومان

پاف که درتمامی دکوراسیون امروزی دیده میشود درسبک های متفاوتی وجود دارد ولی درکل به هر نوع بالش که به عنوان زیرپایی یا جای نشستن از آن استفاده شود به عنوان پاف نامیده میشود .

puff 2 بوفه

پاف معمولا به صورت دایره و یا مکعب میباشد ولی در اشکال دیگر هم وجود دارد .نکته قابل توجه این است که پاف پایه ندارد و یا اگرداشته باشد اصلا مشخص  نیست در صورتی که پایه قابل دید داشته باشد و سایز آن حالتی نیمکت داشته باشد به آن اتومان گفته میشود.اتومان حالت رسمی تردارد و داخل آنها میتواند حالت باکسی برای جایگیری وسایل داشته باشد و معمولا به عنوان میز از آنها استفاده میشود.

asli matlab بوفه

نکاتی برای بهترشدن دکوراسیون

معمولا اکثر افراد ترجیح میدهند که کار دکوراسیون منزل را خودشان انجام دهند و ممکن است به دلیل عدم آگاهی یک سری مسایل را رعایت نکنند و بدون اینکه بدانند دکوراسیونی طراحی کنند که نه تنها به استراحت و رفاه ساکنین منزل کمکی نمیکند بلکه موجب برهم زدن آرامش ذهنی افراد نیز میشود که برای این منظور باید یک سری قوانین را همیشه مد نظر قراردهیم .

جای نامناسب تابلوها یکی از مواردی است که در اکثر دکوراسیون دیده میشود .تابلوها نباید خیلی بالا و یا خیلی پایین نصب شوند . شکل صحیح نصب تابلوها در راستای چشم است

نصب پرده های خیلی بلند که روی زمین کشیده شده اند فضا را شلوغ و شلخته نشان میدهد. بهترین قسمت  برای نصب پرده از زیر خط سقف تا روی زمین به صورت مماس است .این قانون هم برای منازل کوچک و هم برا منازل بزرگ است .و فرقی نمیکند که سایز و شکل پنجره به چه صورت است. هم چنین اگر میزان نورگیر طبیعی کم است نباید که پنجره ها را با پرده های ضخیم پوشاند. هر چقدر هم رنگ پرده روشن تر باشد فضا دل بازتر دیده میشود.

pardeh بوفه

سایز فرش  مناسب جز مهم ترین ویژگی های یک دکوراسیون خوب است . فضای منزل نباید کامل با فرش پوشانده شود یا فرش نباید آنقدرکوچک باشد که فضا  سرد باشد. معمولا فاصله بین فرش تا دیوار 50سانتیمتر است . مثلا سایز فرش درقسمت غذاخوری باید به گونه ای باشد که صندلی ها و تمام میزبه طور کامل روی فرش قراربگیرند. درقسمت مبلمان نشیمن میز وسط یا همان جلومبلی روی فرش قرار میگیرد.

عدم نورپردازی صحیح که باعث میشود تمام هزینه های که انجام شده اند به هدر برود.

نور یکی از مهم ترین مسایل برای زیبایی و ایجاد حس راحتی در فضا است .علاوه بر وجود نورطبیعی که حتما باید وجود داشته باشد از نورهای مصنوعی مانند نورسقفی یا آباژورها استفاده شود. و اکسسوری های روشنایی رو هم جز اولویت ها دانست.

استفاده بیش از حد از وسایل دکوری باعث سردرگمی واسترس میشودو محیط را آشفته میکند.

به کارگیری دیوار شاخص که به فضای دکوراسیون روح میدهد هم از نکات داشتن یک دکوراسیون خوب است .

دیوارشاخص یا اکسنت وال که همین طور که از اسمش پیداست دیواری است که از نظر بافت و الگو ویا جنس و رنگ متفاوت تر از بقیه دیوارهای باشد که این دیوار میتواند قسمتی از ستون پذیرایی یا یک دیوار کامل یا ورودی راهرو و .. باشد .برای فضاهای کوچک نباید اکسنت وال شلوغ انتخاب کرد و باید با سبک منزل یکی باشد. دیوار شاخص باعث جلب توجه و تحول فضا میشودو ترجیحا دیواری باشد که کامل در معرض دید است و پنجره و شکستگی ندارد و درجایی مانند دیوار پشت مبل اصلی یا تلویزیون  استفاده میشود

چیدمان فضای غذاخوری

فضای  که غذاخوری  در آن قسمت قرار میگیرد به آن داینینگ روم  گفته میشود.

برای اینکه استفاده از میز غذاخوری بهتر و راحت ترباشد برای چیدمان باید فاصله غذاخوری به آشپزخانه کمترین اندازه ممکن باشد.اگر کنسول کمددار تهیه کردید آن را نزدیک میزغذاخوری قراربدهید.فرش را طوری پهن کنید که وقتی صندلی به عقب کشیده میشود پایه های صندلی همچنان روی فرش باقی بماند.

Dining Room بوفه

برای اینکار منطقی است که برای میز مستطیل فرش مستطیل و برای میز گرد فرش دایره ای انتخاب شود.لوسترهم میبایست با توجه به شکل میز انتخاب شود و اگرمیز مستطیل است لوستر مستطیلی باشد. به طور کل میزهای مستطیل طرفدار بیشتری دارند. چون به راحتی در یک گوشه قرارمیگیرند و فضای کمتری میگیرند. مخصوصا اگر بخواهید میتوانید یک سمت آن را به دیوار نزدیک کنید


instagram vista بوفه

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *