تفاوت مبلمان ایتالیایی با مبلمان فرانسوی

تفاوت مبلمان فرانسوی و ایتالیایی

پیشگفتار درباره تفاوت مبلمان ایتالیایی با مبلمان فرانسوی

تعویض مبل، یکی از لذت بخش ترین اقداماتی است که می توان در جهت تغییر دکوراسیون انجام داد. معمولا همه به دنبال مبلمانی هستند، که کیفیت بالایی داشته باشد، زیبا و شیک و در عین حال به روز باشد و قیمت مناسبی هم داشته باشد. آیا شما میدانید چه مبل هایی این ویژگی ها را دارند؟ و یا با انواع مبلمان موجود در بازار آشنایی دارید؟ در این بخش می خواهیم شما را با ویژگی های مبلمان فرانسوی و مبلمان ایتالیایی آشنا کنیم و در نهایت این دو مبلمان را در ترازوی قیاس قرار دهیم تا ببینیم کدام یک بیشترین تطابق با معیارهای نامبرده شده را دارند. بنابراین بهتر است تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

مبلمان فرانسوی چه ویژگی هایی دارد؟

از قدیم تا به امروز همیشه شاهد این موضوع بوده ایم که کشور فرانسه در زمینه مد و فشن، پیشرو بوده است. طراحی های بسیار شیک این کشور در زمینه مبلمان، باعث شده تا مبلمان فرانسوی جزو پرطرفدارترین مبلمان ها در کشورهای مختلف شوند. یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی های مبلمان فرانسوی، طراحی های خاص و شیک این مبلمان است.

مبلمان فرانسوی تفاوت مبلمان ایتالیایی با مبلمان فرانسوی
سادگی و ظرافت از بارزترین ویژگی های مبلمان فرانسوی است

مبل کلاسیک فرانسوی، دارای طراحی بی نظیری می باشد که معمولا افراد با سلیقه های خاص به سمت این مبل گرایش دارند. اوج هنر و سلیقه در طراحی این مبلمان به کار گرفته شده است و به همین علت می توانیم بگوییم این مبلمان به نوعی معرف فرهنگ و هنر مردم این کشور است. این مبلمان ها به دو گروه تقسیم می شوند:

  • مبلمان فرانسوی که برای اشراف زادگان طراحی و تولید می شوند

  • مبلمانی که برای مردم عادی طراحی و تولید می شوند

بارزترین ویژگی مشترک هر دو نوع این مبلمان، ظرافت در طراحی آن است. برخلاف سایر مدل های موجود در بازار، چوب هایی که در ساخت مبلمان فرانسوی به کار گرفته شده است، بدون حکاکی و کاملا ساده است. این مبل ها دارای خطوط صاف و منظمی هستند که ظرافت و سادگی را به نمایش می کشند. به طور کلی می توان گفت مبلمان فرانسوی، به دلیل ظرافت های خاص در طراحی و زیبایی منحصر به فرد، دارای قیمت بالاتری در مقایسه با مبلمان های دیگر هستند. شما می توانید این نوع مبلمان را در دو سبک مدرن و کلاسیک تهیه کنید.

استفاده از پارچه با رنگ خنثی در مبلمان فرانسوی تفاوت مبلمان ایتالیایی با مبلمان فرانسوی
استفاده از پارچه با رنگ خنثی در مبلمان فرانسوی

مبلمان ایتالیایی چه ویژگی هایی دارد؟

اگر بخواهیم یک انتخاب لوکس و مدرن در خصوص مبلمان به شما پیشنهاد دهیم، باید به مبلمان ایتالیایی اشاره کنیم. در بخش قبلی به این موضوع اشاره کردیم که مبلمان فرانسوی دارای طراحی بینظیری هستند. حال در اینجا باید بگوییم مبلمان ایتالیایی همیشه به عنوان یک انتخاب لوکس و شیک در اولویت قرار می گیرد. خوب است تا بدانید ایتالیا همیشه در صنعت طراحی و تولید انواع مبلمان کلاسیک ایتالیایی، مبلمان نئو کلاسیک و… پیشتاز بود است.

مبلمان ایتالیایی جزو یکی از باکیفیت ترین مبلمان های موجود در بازار است. که در مقابل کیفیت بالا، قیمت بالایی نیز دارد. شاید کنجکاو شده باشید تا بدانید که چه ویژگی هایی در این مبلمان وجود دارد که باعث کیفیت و قیمت بالای این مبلمان می شود. اولین ویژگی آزادی در طراحی و گرایش این مبلمان است. این ویژگی باعث منحصر به فرد شدن این مبلمان می شود. برای ساخت مبلمان ایتالیایی از چوب درختان ماهون، بلوط، گیلاس و راش استفاده می شود.

 

شما در سطح چوب های به کار رفته شده در مبلمان ایتالیایی، براقی خاصی را می بینید. که همین موضوع باعث لوکس تر دیده شدن این مبلمان می شود. روی چوب های صندلی ها و کاناپه این مبلمان، حکاکی های زیبایی شده است. که می توان گفت به شیک بودن و خاص بودن این مبلمان می افزاید.

در ساخت مبلمان ایتالیایی از پارچه های بسیار شیک و گران قیمت استفاده شده است. همچنین باید به این موضوع اشاره کنیم که خطوط به کار رفته در این مبلمان به سبک نئو کلاسیک است و به همین دلیل طرفداران بسیار زیادی دارد. بنابراین علت اینکه قیمت مبلمان ایتالیایی بالاست، همین ظرافت ها در طراحی و ساخت آن است.

مقایسه مبلمان فرانسوی و مبلمان ایتالیایی

حال که با ویژگی های مبلمان فرانسوی و ایتالیایی آشنا شدیم. بهتر است تا این دو مبلمان پرطرفدار را با یکدیگر مقایسه کنیم تا ببینیم چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند.

مبلمان فرانسوی و مبلمان ایتالیایی از گذشته تا به امروز، تغییرات زیادی داشته اند. به طور کلی ما در بخش های قبلی به این موضوع اشاره کردیم که مبلمان فرانسوی، در دو نوع ساده و سلطنتی تولید می شوند. این مبلمان در هر دو صورت، یک سادگی منحصر به فردی دارند. اما در خصوص مبلمان ایتالیایی باید بگوییم، این مبلمان، ظاهری تجملاتی تر دارند. بنابراین یکی از اصلی ترین تفاوت های این مبلمان با یکدیگر در سبک آن است.

تجمل گرایی، بارزترین ویژگی مبلمان ایتالیایی است تفاوت مبلمان ایتالیایی با مبلمان فرانسوی
تجمل گرایی، بارزترین ویژگی مبلمان ایتالیایی است

در ساخت مبلمان ایتالیایی، از چوب های حکاکی شده استفاده شده است. معمولا چوب هایی که در مبلمان ایتالیایی استفاده می شوند، دارای نقش و نگارهای خاصی هستند و حتما حکاکی دارند. اما بر خلاف آن، مبلمان فرانسوی، چوب های ساده و بدون طراحی دارند. به همین علت کسانی که به دنبال شلوغی بیش از حد نیستند، این نوع مبلمان را برای منزلشان انتخاب می کنند.

بیشترِ کسانی که مبلمان فرانسوی را انتخاب می کنند، در واقع طرفدار سبک های خنثی تر هستند. اما در مبلمان ایتالیایی، می توان تجمل گرایی را به وضوح دید. جنس چوب های به کار رفته در مبلمان ایتالیایی، معمولا محکم تر و با دوام تر است. در حالی که مبلمان فرانسوی در مقایسه با مبلمان ایتالیایی چوب های سبک تری دارند. البته این بدین معنی نیست که مبلمان فرانسوی، چوب های بی کیفیتی دارند اما زمانی که صحبت از مقایسه می شود باید به این موارد اشاره کرد.

مبلمان ایتالیایی و فرانسوی در دنیا

به طور کلی مبلمان ایتالیایی در تمام دنیا به مبلمان تجملاتی و پر زرق و برق معروف هستند. به همین علت هم چوب این مبلمان دارای حکاکی است و هم برای تولید آن از پارچه های پر زرق و برق استفاده می شود. ویژگی که در هر دوی این مبلمان موج می زند، ظرافت در طراحی و تقارن بین خطوط است. در واقع وجود همین ویژگی های کوچک، باعث محبوبیت زیاد این مبلمان شده است. در ضمن باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که برای ساخت مبلمان فرانسوی از پارچه هایی با رنگ های زنده تر و کمی پر رنگ تر استفاده می شود. این در حالیست که به دلیل زرق و برق زیاد مبلمان ایتالیایی، رنگ پارچه ها تقریبا خنثی و ملایم است.

مبلمان ایتالیایی، مبلمان لوکس و منحصر به فرد تفاوت مبلمان ایتالیایی با مبلمان فرانسوی
مبلمان ایتالیایی، مبلمان لوکس و منحصر به فرد

چکیده مطلب

در این بخش دو نمونه از پرطرفدارترین مبلمان های بازار، یعنی مبلمان فرانسوی و مبلمان ایتالیایی را مورد بررسی و قیاس قرار دادیم. تمامی متریال های به کار رفته در این مبلمان، در قیمت آنها تاثیرگذار هستند. ما در این بخش سعی کردیم تا به تمامی جزئیات مهم به کار رفته در این مبلمان اشاره کنیم. تا شما با ویژگی های آنها آشنا شوید.

اینکه کدام یک بهتر است و کدام یک با کیفیت تر است، به خودِ شما بستگی دارد. سلیقه شخصی شما و نوع استفاده تان از این مبلمان، می تواند معرف بهترین نوع آن باشد. در صورتی که شما تجمل گرا هستید و می خواهید دکوراسیون تجملاتی در منزلتان به وجود بیاورید. می توانید با خرید مبلمان ایتالیایی این سبک را در منزلتان پیاده سازی کنید. اما اگر بیشتر به سمت سادگی گرایش دارید، بهترین انتخاب برای شما مبلمان فرانسوی است.

در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که هر دو نوع این مبلمان، باکیفیت و مرغوب هستند. و جزو پرطرفدارترین های بازار به حساب می آیند. بنابراین انتخاب شما فقط بر مبنای سلیقه شخصی تان صورت می گیرد.

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *