ایجاد هماهنگی و هارمونی در دکوراسیون

ایجاد هماهنگی و هارمونی در دکوراسیون

اگر چه ایجاد هماهنگی و هارمونی در دکوراسیون به ظاهر تعریفی ساده و پیش پا افتاده دارد. اما می تواند نقش به مراتب بزرگتری نسبت به آنچه که تصور می شود، در طراحی دکوراسیون داخلی خانه یا محل کارتان داشته باشد. وقتی از هماهنگی صحبت می کنیم به این معنی است که تمام المان های به کار رفته در طراحی دکوراسیون متناسب با هم دیگر هستند.  این تناسب می تواند شامل طرح، جنس، رنگ و سبک میان المان ها باشد. هر کدام از این المان ها به تنهایی زیبایی خاصی به دکوراسیون نمی دهد. بنا بر این باید کنار هم دیگر قرار گیرند تا هماهنگی متناسبی ایجاد کنند.

داشتن هماهنگی و هارمونی در دیزاین و مبلمان به معنای تکرار ویژگی خاصی از اجزای دکوراسیون است. این ویژگی ها عموما تکرار رنگ، طرح و یا حتی جنس خاص از لوازم و وسایل موجود در محیط است. به ترکیب متناسب و صحیح چنین تکرار هایی ایجاد هماهنگی و هارمونی در دکوراسیون می گویند.

سازمان دهی خانه و وسایل آن می تواند فضایی کاملا زیبا ایجاد کند. همچنین احساس آرامش و راحتی را نیز القا کند. این سازمان دهی کاری سخت گیر و زمان بر نیست. تنها کافی با اطلاع از چندین نکته خانه ای دل پذیر بسازید.

ایجاد هارمونی در سالن پذیرایی

سالن پذیرایی از مهم ترین بخش های هر خانه ای است. این سالن فضایی است که اکثر اوقات خود را در آن و در کنار خانواده می گذرانید. بنا بر این نظم و سامان دهی این اتاق دارای اهمیت ویژه ای است.

سعی کنید این سالن را از وسایل های متفاوت پر نکنید. استفاده از قفسه و شلف های طراحی شده کمک بسیاری در مرتب و منظم دیده شدن سالن می کند. میز جلو مبلی از اصلی ترین وسایل در سالن پذیرایی است. این میز توجه زیادی را به خود جلب می کند. پس بهتر است از پر کردن و شلوغ کردن روی آن پرهیز کنید.

از کنتراست در رنگ ها استفاده کنید. کنار هم قرار دادن دو وسیله که کاملا متفاوت از هم هستند بهتر از جفت کردن دو وسیله مشابه به هم است. می توانید میان پارچه های استفاده شده در سالن تعادل و هماهنگی ایجاد کنید. این پارچه ها از لحاظ جنس، رنگ های متضاد و طرح می تواند هماهنگ باشد.

برای ایجاد هارمونی بیشتر می توانید مبلمان خود را جا به جا کنید. این کار هیچ قاعده و قانون خاصی ندارد. فقط کافی است دست به جا به جایی وسایل زده و خلاقیت به خرج دهید.

ایجاد هماهنگی و هارمونی در دکوراسیون

از طرفی می توانید با استفاده از رنگ های خنثی فضای خانه را پر از آرامش کنید. اگر حس می کنید فضای خانه کمی نا هماهنگ است باید رنگ های خنثی را افزایش دهید.

ایجاد هماهنگی و نظم در آشپزخانه

همان طور که مشخص است اصلی ترین و چشم گیر ترین فاکتور در هر آشپزخانه ای همان کابیت ها است. به همین جهت بهتر است اول از همه سبک مورد نظر خود را انتخاب کنید.

سپس رنگ های دلخواه خود را متناسب با رنگ دکوراسیون خانه انتخاب کنید. توجه داشته باشید که رنگ ها بهتر است متضاد باشند. زیرا تکرار رنگ ها در تمامی اتاق ها، سالن و آشپزخانه اصلا جالب نخواهد بود.

ایجاد هماهنگی و هارمونی در دکوراسیون

همچنین می توانید از در کابینت ها و یا دیواره خارجی آن ها برای آویزان کردن وسایل قابل آویزان شدن استفاده کنید. حتی می توانید اپن و یا کانتر آشپزخانه خود را خالی از هر گونه وسایل جانبی کرده و با گل و گیاه تزئین کنید.

ایجاد هارمونی و نظم در سرویس بهداشتی

آیتم مهم در این جا توجه به کابینت و سرویس آینه است. روشویی و کابینت های سرویس بهداشتی در نوع کلاسیک و مدرن موجود می باشند. با توجه به سلیقه خود می توانید یکی از این سبک ها را انتخاب کنید.

ایجاد هماهنگی و هارمونی در دکوراسیون

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.