ایده های اصلی در دکوراسیون خانه های مدرن

ایده های اصلی در دکوراسیون خانه های مدرن

سادگی

اگر شما به دنبال تک کلمه ای هستید که مدرن بودن خانه ها را توصیف کند باید کلمه “ساده” را در ذهن داشته باشید. البته ساده بودن به معنای خسته کننده نیست. ایده های اصلی در دکوراسیون خانه های مدرن به صورت زیر است :

خطوط مشخص، رنگ های خنثی، اشکال هندسی از اجزای دکوراسیون مدرن و ساده است. اما باید توجه داشت که اگر به درستی استفاده نشوند می توانند خسته کننده باشند. در صورتی که دکوراسیون خانه های مدرن می تواند گرم، جذاب و کاملا شیک باشد.

ایده های اصلی در دکوراسیون خانه های مدرن

اما چطور خانه ای مدرن داشته باشیم؟ بدیهی است به این راحتی نیست که وارد فروشگاهی شوید و سریعا اقلام مورد نیاز خود را انتخاب کنید. قطعا زمان بیشتری طول می کشد تا ایده های خود را هماهنگ با دکوراسیون اصولی کرده و به اجرا در بیاورید.

پس ایده اولی که باید در ذهن داشته باشید توجه به سادگی است. به یاد داشته باشید که بهترین کلمه برای توصیف دکوراسیون مدرن همان سادگی است. مطمئن شوید که سادگی را به داخل منزل خود می برید.

منظور از سادگی این نیست که در یک اتاق با چهار دیوار فقط یک تخت و صندلی قرار دهید. قرار نیست تمام فضا را خالی نگه داریم. فقط می خواهیم تا حد ممکن فضا را مرتب نگه داریم.

مطالعه ها نشان می دهد که بی نظمی می تواند منجر به ایجاد تنش در زندگی شما شود. به همین جهت ساده و مرتب نگه داشتن دکوراسیون استرس و فشار ناشی از خستگی روز را از شما دور می کند.

کاربرد

ایده دوم در دکوراسیون مدرن توجه به کاربرد آن است. نه تنها که باید اتاق های شما دارای وسایل تزئینی، کارهای هنری مینیمال و سبک ساده ای باشد. بلکه باید کاربردی نیز باشد.

ایده های اصلی در دکوراسیون خانه های مدرن

طراحی باید به طوری باشد که اتاق به اتاق فرق کند. یعنی علاوه بر ساده بودن باید دسترسی به وسایل ها نیز راحت باشد.

بنا بر این، به عنوان مثال، آشپزخانه ای که با دکور مدرن طراحی شده است باید دارای میزی برای آشپزی داشته باشد که دسترسی به وسایل را راحت تر کند.

تکنولوژی

استفاده از تکنولوژی و فناوری از سومین ایده ها در خانه های مدرن است. در واقع استفاده از تکنولوژی و فناوری در فضاها فراتر از ساده بودن است. اما در خانه های مدرن تا حد امکان باید از تلکنولوژی های روز استفاده کرد.

تلویزیون های ال سی دی، دستگاه های پخش دی وی دی، تلویزیون های صفحه تخت و مناسب برای آشپزخانه یا اتاق خواب از بهترین ایده ها برای خانه های مدرن است.

فضاهای باز

اگر طرفدار دکوراسیون مدرن هستید پس بهتر است از ایده چهارم ما در خانه های خود استفاده کنید. این ایده استفاده از فضاهای باز در خانه است.

البته در بعضی از خانه ها ایجاد این فضاها ممکن نیست. اما می توانید با استفاده از رنگ، جنس پارچه، نوع مبل ظاهرا فضای باز ایجاد کنید. همچنین می توانید با استفاده از پرده های حریر، رنگ های روشن، روان شناسی رنگ ها در مبل فضایی کاملا پر نور و بزرگ بسازید.

اضافه کردن ویژگی های خاص

آخرین ایده که می توان در دکوراسیون مدرن از آن استفاده کرد اضافه کردن ویژگی های خاص است. مثلا اضافه کردن کوسن هایی برای مبلمان با رنگ های متضاد دکوراسیون از کار هایی است که جذابیت خانه شما رو دو چندان می کند.

از اضافه کردن آیتم های جدید و عجیب رنگی به خانه خود نترسید. با کوچک ترین خلاقیت می توانید دکوراسیونی چشمگیر ایجاد کنید.

ایده های اصلی در دکوراسیون خانه های مدرن

در نتیجه ایجاد دکوراسیون مدرن کار سختی نمی باشد. فقط باید بتوانید تمامی ایده های خود را متناسب با اصول طراحی و دکوراسیون هماهنگ کنید.

توجه به سادگی، نور و فضای کافی، استفاده از تکنولوژی روز و بهره بردن از ویژگی های خاص کمک دو چندانی به زیبایی دکوراسیون شما می کند.

درپایان نظرات خود را در مورد این مقاله بدهید

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.